ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հրավերով մարտի 5-ին եռօրյա պաշտոնական այցով ՀՀ կժամանի Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության Բունդեսթագի նախագահ Նորբերթ Լամմերթի գլխավորած պատվիրակությունը:
Այցի ընթացքում Բունդեսթագի նախագահը հանդիպումներ կունենա ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի, ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի, ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ:
Բունդեսթագի նախագահը եւ նրա գլխավորած պատվիրակությունը խորհրդարանում հանդիպումներ կունենան նաեւ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների ու եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովների, Հայաստան-Գերմանիա պատգամավորական բարեկամական խմբի անդամների հետ:
Նորբերթ Լամմերթը դասախոսությամբ հանդես կգա ԵՊՀ Եվրոպական ուսումնասիրությունների կենտրոնում:
ԳԴՀ Բունդեսթագի ղեկավարն ու պատվիրակության անդամները կայցելեն Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր, ծաղկեպսակ կդնեն Մեծ եղեռնի զոհերի հուշարձանին:
Մարտի 4-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հրավիրել էր խորհրդակցություն , որին մասնակցում էին խորհրդարանում ներկայացված բոլոր խմբակցությունների ներկայացուցիչները: Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվեցին հետընտրական գործընթացներին առնչվող հարցեր: ...
Ազգային ժողովի փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը մարտի 4-ին հանդիպեց ԵՊՀ միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետի ուսանողների հետ: Ուսանողների խնդրանքով Էդուարդ Շարմազանովն անդրադարձավ Լիտվայի խորհրդարանի 9 պատգամավորների ՝ Արցախի խորհրդարանի հետ բարեկամության խումբ ստեղծելու նախաձեռնությանը: Նա ասաց, ...

5 марта по приглашению Председателя НС РА О.Абраамяна с трехдневным официальным визитом в РА прибывает делегация, возглавляемая Председателем Бундестага ФРГ Норбертом Ламмертом.
В ходе визита Председатель Бундестага встретится с Президентом РА С.Саргсяном, Председателем НС РА О.Абраамяном, Его Святейшеством Католикосом Всех Армян Гарегином Вторым, министром иностранных дел РА Э.Налбандяном.
У Председателя Бундестага и возглавляемой им делегации в парламенте состоятся встречи также с членами постоянных комиссий НС по внешним сношениям и по вопросам европейской интеграции,   депутатской группы дружбы “Армения – Германия”.
Г-н Ламмерт выступит с лекцией в Центре европейских исследований ЕГУ.
Глава Бундестага ФРГ и члены делегации посетят Цицернакаберд, возложат венок к мемориалу жертв Геноцида армян.
4 марта Председатель НС О.Абраамян созвал совещание, в котором приняли участие представители всех представленных в парламенте фракций.В ходе совещания были обсуждены вопросы, касающиеся поствыборных процессов.     ...
4 марта вице-спикер НС Э.Шармазанов встретился со студентами факультета международных отношений ЕГУ.В беседе Э.Шармазанов по просьбе молодежи представил важнейшие внутри- и внешнеполитические проблемы, дал обстоятельные ответы на интересующие студентов вопросы, в частности о недавнем сформировании л...