ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հրավերով մարտի 5-ին եռօրյա պաշտոնական այցով ՀՀ կժամանի Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության Բունդեսթագի նախագահ Նորբերթ Լամմերթի գլխավորած պատվիրակությունը:
Այցի ընթացքում Բունդեսթագի նախագահը հանդիպումներ կունենա ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի, ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի, ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ:
Բունդեսթագի նախագահը եւ նրա գլխավորած պատվիրակությունը խորհրդարանում հանդիպումներ կունենան նաեւ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների ու եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովների, Հայաստան-Գերմանիա պատգամավորական բարեկամական խմբի անդամների հետ:
Նորբերթ Լամմերթը դասախոսությամբ հանդես կգա ԵՊՀ Եվրոպական ուսումնասիրությունների կենտրոնում:
ԳԴՀ Բունդեսթագի ղեկավարն ու պատվիրակության անդամները կայցելեն Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր, ծաղկեպսակ կդնեն Մեծ եղեռնի զոհերի հուշարձանին:
Մարտի 4-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հրավիրել էր խորհրդակցություն , որին մասնակցում էին խորհրդարանում ներկայացված բոլոր խմբակցությունների ներկայացուցիչները: Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվեցին հետընտրական գործընթացներին առնչվող հարցեր: ...
Ազգային ժողովի փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը մարտի 4-ին հանդիպեց ԵՊՀ միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետի ուսանողների հետ: Ուսանողների խնդրանքով Էդուարդ Շարմազանովն անդրադարձավ Լիտվայի խորհրդարանի 9 պատգամավորների ՝ Արցախի խորհրդարանի հետ բարեկամության խումբ ստեղծելու նախաձեռնությանը: Նա ասաց, ...

On March 5 at the invitation of the RA NA President Hovik Abrahamyan the delegation led by Norbert Lammert, President of the Bundestag of the Federal Republic of Germany (FRG) will arrive in the Republic of Armenia on three-day official visit.
During the visit the President of the Bundestag will have meetings with the RA President Serzh Sargsyan, the RA NA President Hovik Abrahamyan, His Holiness Karekin II, the Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians and Foreign Minister Edward Nalbandian.
The President of the Bundestag and the delegation led by him will also have meetings with the NA Standing Committees on Foreign Relations and on European Integration, and the members of Armenia-Germany Parliamentary Friendship Group.
Norbert Lammert will give a lecture in the European Studies Centre of Yerevan State University.
The Head of the FRG Bundestag and the members of the delegation will visit Tsitsernakaberd Memorial Complex and lay a wreath at the Genocide victims’ monument.
On February 4 the RA NA President Hovik Abrahamyan convened a consultation, where the representatives of all factions represented in the parliament were taking part.During the consultation issues concerning post-electoral processes were discussed....
On March 4 the Vice President of the National Assembly Eduard Sharmazanov met with the students of the Faculty of International Relations of Yerevan State University (YSU).At the students’ request Eduard Sharmazanov touched upon the initiative of the nine members of the Lithuanian Parliament on esta...