Մարտի 4-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հրավիրել էր խորհրդակցություն , որին մասնակցում էին խորհրդարանում ներկայացված բոլոր խմբակցությունների ներկայացուցիչները:
Խորհրդակցությա ն ընթացքում քննարկվեցին հետընտրական գործընթացներին առնչվող հարցեր:
Ազգային ժողովի փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը մարտի 4-ին հանդիպեց ԵՊՀ միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետի ուսանողների հետ: Ուսանողների խնդրանքով Էդուարդ Շարմազանովն անդրադարձավ Լիտվայի խորհրդարանի 9 պատգամավորների ՝ Արցախի խորհրդարանի հետ բարեկամության խումբ ստեղծելու նախաձեռնությանը: Նա ասաց, ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հրավերով մարտի 5-ին եռօրյա պաշտոնական այցով ՀՀ կժամանի Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության Բունդեսթագի նախագահ Նորբերթ Լամմերթի գլխավորած պատվիրակությունը: Այցի ընթացքում Բունդեսթագի նախագահը հանդիպումներ կունենա ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի, ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյա...

4 марта Председатель НС О.Абраамян созвал совещание, в котором приняли участие представители всех представленных в парламенте фракций.
В ходе совещания были обсуждены вопросы, касающиеся поствыборных процессов.
4 марта вице-спикер НС Э.Шармазанов встретился со студентами факультета международных отношений ЕГУ.В беседе Э.Шармазанов по просьбе молодежи представил важнейшие внутри- и внешнеполитические проблемы, дал обстоятельные ответы на интересующие студентов вопросы, в частности о недавнем сформировании л...
5 марта по приглашению Председателя НС РА О.Абраамяна с трехдневным официальным визитом в РА прибывает делегация, возглавляемая Председателем Бундестага ФРГ Норбертом Ламмертом.В ходе визита Председатель Бундестага встретится с Президентом РА С.Саргсяном, Председателем НС РА О.Абраамяном, Его Святей...