Մարտի 4-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հրավիրել էր խորհրդակցություն , որին մասնակցում էին խորհրդարանում ներկայացված բոլոր խմբակցությունների ներկայացուցիչները:
Խորհրդակցությա ն ընթացքում քննարկվեցին հետընտրական գործընթացներին առնչվող հարցեր:
Ազգային ժողովի փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը մարտի 4-ին հանդիպեց ԵՊՀ միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետի ուսանողների հետ: Ուսանողների խնդրանքով Էդուարդ Շարմազանովն անդրադարձավ Լիտվայի խորհրդարանի 9 պատգամավորների ՝ Արցախի խորհրդարանի հետ բարեկամության խումբ ստեղծելու նախաձեռնությանը: Նա ասաց, ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հրավերով մարտի 5-ին եռօրյա պաշտոնական այցով ՀՀ կժամանի Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության Բունդեսթագի նախագահ Նորբերթ Լամմերթի գլխավորած պատվիրակությունը: Այցի ընթացքում Բունդեսթագի նախագահը հանդիպումներ կունենա ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի, ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյա...

On February 4 the RA NA President Hovik Abrahamyan convened a consultation, where the representatives of all factions represented in the parliament were taking part.
During the consultation issues concerning post-electoral processes were discussed.
On March 4 the Vice President of the National Assembly Eduard Sharmazanov met with the students of the Faculty of International Relations of Yerevan State University (YSU).At the students’ request Eduard Sharmazanov touched upon the initiative of the nine members of the Lithuanian Parliament on esta...
On March 5 at the invitation of the RA NA President Hovik Abrahamyan the delegation led by Norbert Lammert, President of the Bundestag of the Federal Republic of Germany (FRG) will arrive in the Republic of Armenia on three-day official visit.During the visit the President of the Bundestag will have...