Կայացավ ասմունքի մանկապատանեկան հանրապետական երկրորդ մրցույթ-փառատոնի եզրափակիչ փուլը
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հովանու ներքո ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակներում արդեն երկրորդ անգամ անցկացվող ասմունքի հանրապետական մանկապատանեկան մրցույթ-փառատոնը, որն այս տարի նվիրված է հայ մեծանուն բանաստեղծ Վահան Տերյանի ծննդյան 125-ամյակին Նշենք, որ ասմունքի մրցույթ-փառատոնն առաջի...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Գունար Վիգանդին
Դեկտեմբերի 15-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Եվրոպական հանձնաժողովի Արտաքին հարաբերությունների գլխավոր տնօրինության Արեւելյան Եվրոպայի, Հարավային Կովկասի եւ Կենտրոնական Ասիայի երկրների հարցերով տնօրեն, ԵՄ բանակցային թիմի ղեկավար Գունար Վիգանդին: Ողջունելով հյուրին` ԱԺ նախագա...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց արգենտինացի դիվանագետ, դոկտոր Լեանդրո Դեսպուիին
Դեկտեմբերի 15-ին  ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց արգենտինացի  դիվանագետ, դոկտոր Լեանդրո Դեսպուիին, ով Երեւանում մասնակցում է «Ցեղասպանության հանցագործությունը. կանխարգելում, դատապարտում եւ հետեւանքների վերացում» խորագրով միջազգային գիտաժողովին, որը նվիրված է ցեղասպանո...

Состоялся заключительный тур Республиканского детско-юношеского конкурса-фестиваля чтецов
Под патронажем Председателя НС РА О.Абраамяна уже во второй раз в рамках парламентской программы “Открытые двери” проводится Республиканский детско-юношеский конкурс-фестиваль чтецов, который в этом году посвящен 125-летию великого армянского поэта Ваана Терьяна. Впервые этот конкурс был проведен в ...
Председатель НС Овик Абраамян принял Гунара Виганда
15 декабря Председатель НС Овик Абраамян принял директора по делам стран Восточной Европы, Южного Кавказа и Центральной Азии Генеральной дирекции внешних сношений  Европейской комиссии, руководителя переговорной команды ЕС  Гунара Виганда.Приветствуя гостя, спикер парламента высоко оценил ...
Председатель НС Овик Абраамян принял аргентинского дипломата, доктора Леандро Деспуи
15 декабря Председатель НС Овик Абраамян принял аргентинского дипломата, доктора  Леандро Деспуи, участвующего в проводящейся в Ереване международной научной конференции “Преступление Геноцида: предупреждение, осуждение и ликвидация последствий”, которая посвящена принятию ООН Конвенции о преду...