Կայացավ ասմունքի մանկապատանեկան հանրապետական երկրորդ մրցույթ-փառատոնի եզրափակիչ փուլը
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հովանու ներքո ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակներում արդեն երկրորդ անգամ անցկացվող ասմունքի հանրապետական մանկապատանեկան մրցույթ-փառատոնը, որն այս տարի նվիրված է հայ մեծանուն բանաստեղծ Վահան Տերյանի ծննդյան 125-ամյակին Նշենք, որ ասմունքի մրցույթ-փառատոնն առաջի...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Գունար Վիգանդին
Դեկտեմբերի 15-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Եվրոպական հանձնաժողովի Արտաքին հարաբերությունների գլխավոր տնօրինության Արեւելյան Եվրոպայի, Հարավային Կովկասի եւ Կենտրոնական Ասիայի երկրների հարցերով տնօրեն, ԵՄ բանակցային թիմի ղեկավար Գունար Վիգանդին: Ողջունելով հյուրին` ԱԺ նախագա...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց արգենտինացի դիվանագետ, դոկտոր Լեանդրո Դեսպուիին
Դեկտեմբերի 15-ին  ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց արգենտինացի  դիվանագետ, դոկտոր Լեանդրո Դեսպուիին, ով Երեւանում մասնակցում է «Ցեղասպանության հանցագործությունը. կանխարգելում, դատապարտում եւ հետեւանքների վերացում» խորագրով միջազգային գիտաժողովին, որը նվիրված է ցեղասպանո...

Final Phase of the Second Republican Recitation Contest-Festival Held
The Children-Youth Republican Recitation Contest-Festival is held under the patronage of the NA Speaker Hovik Abrahamyan within the framework of Open Doors for the second time, which this year is dedicated to the 125th birth anniversary of the Armenian well-known poet Vahan Terian. First time the Re...
RA NA Speaker Hovik Abrahamyan Receives Gunnar Wiegand
On December 15 the Speaker of RA National Assembly Hovik Abrahamyan received the Director for Eastern Europe, Southern Caucasus, Central Asia, DG External Relations, European Commission, the head of EU Negotiation Team Gunnar Wiegand. Greeting the guest the NA Speaker highly assessed ...
RA NA Speaker Hovik Abrahamyan Receives the Argentinean Diplomat, Doctor Leandro Despui
On December 15 the Speaker of RA National Assembly Hovik Abrahamyan received the Argentinean diplomat, Doctor Leandro Despui. The latter takes part at The Crime of Genocide: Prevention, Condemnation and Elimination of Consequences International Conference in Yerevan. The Conference is dedicated to t...