ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը պաշտոնական այցով կմեկնի Հունաստանի Հանրապետություն եւ Կիպրոսի Հանրապետություն
Հոկտեմբերի 11-ի երեկոյան  ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը պաշտոնական այցով կմեկնի Հունաստանի Հանրապետություն: Պատվիրակության կազմում են պատգամավորներ Էդուարդ Շարմազանովը, Հովհաննես Մարգարյանը, Գոհար Ենոքյանը, Ռուզան Առաքելյանը, Մարտին Սարգսյանը, Արման Սահակյանը, Ալեքսան Պետրոսյանը:
Աթենքում ՀՀ ԱԺ նախագահը հանդիպումներ կունենա Հունաստանի Հանրապետության նախագահ Կարոլոս Պապուլիասի, խորհրդարանի նախագահ Ֆիլիպոս Պետսալնիկոսի, ԵԱՀԿ ԽՎ նախագահ Պետրոս Էֆթիմիուի,  Հունաստանի խորհրդարանի Եվրոպական հարցերով եւ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովների, Հունաստան - Հայաստան խորհրդարանական բարեկամության խմբի անդամների, խորհրդարանական կուսակցությունների ղեկավարների, հայկական համայնքի ներկայացուցիչների հետ : Նեա Զմիրնիում Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը ծաղկեպսակ կդնի Հայոց ցեղասպանության նահատակների հուշակոթողին :
Հոկտեմբերի 14-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը  Հունաստանից կմեկնի Կիպրոս :
Նիկոսիայում ՀՀ ԱԺ նախագահը կհանդիպի Կիպրոսի Հանրապետության նախագահ Դիմիտրիս Խրիստոֆիասի, Կիպրոսի Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Մարիոս Գարոյանի,  Նիկոսիայի քաղաքապետ Էլենի Մավրուի, Կիպրոսի  հայ համյանքի  ներկայացուցիչների հետ , ծաղկեպսակ կդնի Հայոց ցեղասպանության զոհերի  հուշակոթողին : Պատվիրակությունը կհադիպի  նաեւ Ֆամագուստայի քաղաքապետ, Կիպրոսի խորհրդարանի նախկին նախագահ Ալեքսիս Գալանոսի հետ :
Շարունակվում է ԻԻՀ խորհրդարանի նախագահ Ալի Լարիջանիի գլխավորած պատվիրակության այցը Հայաստան
Հոկտեմբերի 9-ին Իրանի Իսլամական Հանրապետության խորհրդարանի նախագահ Ալի Լարիջանիի գլխավորած պատվիրակությունը ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար Գեղամ Ղարիբջանյանի ուղեկցությամբ այցելեց Հայաստանի պատմության թանգարան: Պատվիրակության անդամները շրջեցին Հայաստանի ազգային պատկերասրահում, ուր նրանց ներկայացվեցին ցու...
Հոկտեմբերի 9-ին  տեղի ունեցավ  աշխատանքային քննարկում «Երիտասարդության մասին» եւ «Պետական երիտասարդական քաղաքականության մասին» օրենքների նախագծերի վերաբերյալ: Ինչպես հայտնեց պատգամավոր Վահե Էնֆիաջյանը, քննարկմանը հրավիրվել էին ԱԺ խմբակցությունների, կառավարության, երիտասարդական տա...

RA NA President Hovik Abrahamyan to Leave on an Official Visit for the Republic of Greece and the Republic of Cyprus
On the evening of October 11 the delegation led by RA NA President Hovik Abrahamyan will leave on an official visit for the Republic of Greece. The delegation comprises of the deputies Eduard Sharmazanov, Hovhannes Margaryan, Gohar Yenokyan, Ruzan Arakelyan, Martin Sargsyan, Arman Sahakyan, Aleksan Petrosyan.
In the Athens RA NA President will have meetings with the President of the Hellenic Republic Karolos Papoulias, the President of the Parliament Philippos Petsalnikos, the President of the OSCE PA Petros Efthymiou, the members of the Standing Committees on European Affairs and Foreign Relations of the Hellenic Parliament, Greece-Armenia Parliamentary Friendship Group, the heads of the parliamentary parties, representatives of the Armenian community. In Nea Zmirni the delegation led by RA NA President Hovik Abrahamyan will lay a wreath at the memorial of the Armenian Genocide martyrs.
On October 14 the delegation led by RA NA President Hovik Abrahamyan will leave for Cyprus.
In Nicosia RA NA Speaker will meet the President of Cyprus Dimitris Christofias, the President of the House of Representatives of Cyprus Marios Garoyian, the Mayor of Nicosia Eleni Mavru, the representatives of the Armenian community, lay a wreath at the memorial to the Armenian Genocide victims. The delegation will also meet the Mayor of Famagusta, the former Speaker of the Cypriot Parliament Alexis Galanos.
09.10.2010
Visit of the Delegation Led by the Speaker of IRI Parliament Ali Larijani Continues
On October 9 the delegation led by the Speaker of the Parliament of the Islamic Republic of Iran (IRI) Ali Larijani accompanied by RA NA Chief of Staff Gegham Gharibjanyan visited the History Museum of Armenia. The members of the delegation visited the National Art Gallery of Armenia, where they wer...
NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport Organizes Working Discussion
On October 9, the NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport organized working discussion on the draft laws on Youth and State Youth Policy. As to the member of the NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport Vahe Enfiajyan, representatives of NA ...