Հոկտեմբերի 1-ին տեղի ունեցավ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը վարում էր  ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Սամվել Նիկոյանը: Խորհրդակցության ժամանակ քննարկվեցին չորրորդ գումարման ԱԺ ութերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագիծը եւ  հոկտեմբերի 4-7-ի  ԱԺ չորսօրյա նիստեր...
Հոկտեմբերի 1-ին տեղի ունեցան ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովի նիստերը:   ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովն իր նիստում, որը վարում էր հանձնաժողովի փոխնախագահ Արտյուշ Շահբազյանը, առաջին ընթերցումով քննարկեց «Քաղաքացիական ծառայողների վարձատրության մասին» ՀՀ օրենքում լրացումնե...
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հովանու ներքո  ՀՀ մշակույթի նախարարությունը եւ ԱԺ «Բաց դռներ» մշակութային հիմնադրամը անցկացնում են ասմունքի հանրապետական մանկապատանեկան մրցույթ-փառատոն, որը նվիրվում է հայ մեծանուն բանաստեղծ Վահան Տերյանի ծննդյան 125-ամյակին: Ասմ...
ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովում հյուրընկալվել էր Բելառուսի դեսպանը
Հոկտեմբերի 1-ին ՀՀ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը հանդիպեց ՀՀ-ում Բելառուսի դեսպան Ստեփան Սուխորենկոյի հետ: Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկեցին եվրոպական ինտեգրմանն առնչվող խնդիրներ, մասնավորապես Բելառուսի ներգրավվածության հարցը Արեւելյան գործընկերութ...

On October 1 the NA working consultation presided over by RA NA Vice Speaker Samvel Nikoyan was held. During the consultation the draft decision on making addenda on the agenda of the eighth session of the National Assembly of the fourth convocation and the October 4-7 four-day sittings of the Natio...
On October 1 the sittings of RA NA standing committees were held.The RA NA Standing Committee on State and Legal Affairs in its sitting, which presided over the Committee Deputy Chairman Artyush Shahbazyan, in the first reading debated the legislative package presented by the government on Making Ad...
The RA Culture Ministry under the patronage of the President of the National Assembly of the Republic of Armenia Hovik Abrahamyan and Open Doors Cultural Fund of the National Assembly hold Children-Youth Republican Recitation Contest-Festival, which was dedicated to the 125th birth anniversary of th...
Ambassador of Belarus Hosted at the NA Standing Committee on European Integration
On October 1 The Chairperson of the RA NA Standing Committee on European Integration Naira Zohrabyan emt with the Ambassador of Belarus to the Republic of Armenia Stepan Sukhorenko. During the meeting the parties discussed problems concerning the European integration, in particular, the issue of the...