Հոկտեմբերի 1-ին տեղի ունեցավ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը վարում էր  ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Սամվել Նիկոյանը: Խորհրդակցության ժամանակ քննարկվեցին չորրորդ գումարման ԱԺ ութերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագիծը եւ  հոկտեմբերի 4-7-ի  ԱԺ չորսօրյա նիստեր...
Հոկտեմբերի 1-ին տեղի ունեցան ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովի նիստերը:   ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովն իր նիստում, որը վարում էր հանձնաժողովի փոխնախագահ Արտյուշ Շահբազյանը, առաջին ընթերցումով քննարկեց «Քաղաքացիական ծառայողների վարձատրության մասին» ՀՀ օրենքում լրացումնե...
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հովանու ներքո  ՀՀ մշակույթի նախարարությունը եւ ԱԺ «Բաց դռներ» մշակութային հիմնադրամը անցկացնում են ասմունքի հանրապետական մանկապատանեկան մրցույթ-փառատոն, որը նվիրվում է հայ մեծանուն բանաստեղծ Վահան Տերյանի ծննդյան 125-ամյակին: Ասմ...
ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովում հյուրընկալվել էր Բելառուսի դեսպանը
Հոկտեմբերի 1-ին ՀՀ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը հանդիպեց ՀՀ-ում Բելառուսի դեսպան Ստեփան Սուխորենկոյի հետ: Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկեցին եվրոպական ինտեգրմանն առնչվող խնդիրներ, մասնավորապես Բելառուսի ներգրավվածության հարցը Արեւելյան գործընկերութ...

1 октября состоялось рабочее совещание НС, которое вел заместитель Председателя НС РА С.Никоян.На совещании обсуждались  проект решения о внесении дополнений в повестку дня восьмой сессии НС четвертого созыва и проект повестки дня четырехдневных  заседаний НС 4-7 октября. В  проект ре...
1 октября состоялись заседания постоянных комиссий Национального Собрания.Постоянная комиссия НС по государственно-правовым вопросам на своем заседании, которое вел  зампредседателя комиссии А.Шахбазян, обсудило в первом чтении законодательный пакет правительства о внесении поправок в законы “О...
Министерство культуры РА и культурный фонд “Открытые двери НС” под патронажем Председателя НС О.Абраамяна проводят Республиканский детско-юношеский юбилейный конкурс-фестиваль чтецов, посвященный 125-летию со дня рождения великого армянского поэта Ваана Терьяна.Конкурс,  начатый в 2009 г., пров...
Посол Беларуси – в Постоянной комиссии НС по вопросам евроинтеграции
1 октября председатель Постоянной комиссии НС по вопросам европейской интеграции Н.Зограбян встретилась с послом Беларуси в РА С.Сухоренко.В ходе встречи стороны обсудили проблемы евроинтеграции, в частности вовлеченности Беларуси в программу Восточного партнерства. Г-жа Зограбян заметила, что изоля...