Հոկտեմբերի 4-ին Արտակ Դավթյանի նախագահությամբ տեղի ունեցավ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստ, որտեղ երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվեց եւ դրական եզրակացություն ստացավ ԱԺ պատգամավոր Սամվել Նիկոյանի հեղինակած «ՀՀ տոների եւ հիշատակի օրերի մասին» ՀՀ օրենքում լրացում կատարելու մասին» օրենսդրական նախաձեռնությունը:
Նախագծի հեղինակն առաջարկում է փոփոխություն կատարել «ՀՀ տոների եւ հիշատակի օրերի մասին» ՀՀ  օրենքում եւ ՈՒսուցչի օրը սահմանել  հոկտեմբերի 5-ին:
Հոկտեմբերի 4-ին Ազգային ժողովի հերթական քառօրյա նիստն սկսվեց նստաշրջանի եւ քառօրյա  նիստերի օրակարգերի հաստատումով: Արտահերթ ելույթում ԱԺ փոխնախագահ Արեւիկ Պետրոսյանը տեղեկացրեց, որ ինքը ԱԺ փոխնախագահի պաշտոնից հրաժարականի դիմում է ներկայացրել: Նա իր գործընկերներին շնորհակալություն հայտնեց համա...

On October 4 the sitting of the NA Standing Committee on NA Science, Culture, Youth and Sport presided over by Artak Davtyan was held, where the legislative initiative on Making Addendum to RA Law on RA Holidays and Memorial Days presented by Samvel Nikoyan was debated in the second reading and endorsed.
The author of the draft proposes to amend the RA Law on RA Holidays and Memorial Days and set October 5 as Teacher’s Day.
On October 4 the next four-day sittings of the National Assembly began with the approval of the agendas of the session and four-day sittings.In the extraordinary speech the NA Vice Speaker Arevik Petrosyan said that she presented an application of resignation from the post of NA Vice Speaker. She th...