Նոյեմբերի 30-ին տեղի ունեցավ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի հերթական նիստը` Գագիկ Մինասյանի նախագահությամբ, որտեղ երկրորդ ընթերցմամբ  քննարկվեց պատգամավորներ Գալուստ Սահակյանի, Գագիկ Մինասյանի, Սամվել Նիկոյանի, Մկրտիչ Մինասյանի, Արեգ Ղուկասյանի, Գագիկ Մելիքյանի, Արա Բաբլոյանի, Սուքիաս Ավետիսյանի, Ռաֆիկ Գրիգորյանի, Միշա Ստեփանյանի, Վարդան Բոստանջյանի, Մարտին Սարգսյանի հեղինակած «Հաշվապահական հաշվառման մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծը: Օրինագծի հիմնական զեկուցող Գագիկ Մինասյանը տեղեկացրեց, որ  ՀՀ կառավարությունը եւ պատգամավոր Գագիկ Մելիքյանը ներկայացրել են մեկական առաջարկ, եւ  քննարկումների արդյունքում համաձայնություն է ձեռք բերվել համատեղել առաջարկները եւ օրինագիծը ԱԺ լիագումար նիստում քննարկման ներկայացնել լրամշակված տարբերակով:
Օրենքում նախատեսվող փոփոխությունների նպատակը խոշոր կազմակերպությունների հարկային պարտավորությունների թափանցիկության ապահովումն է: Օրինագիծն արժանացավ հանձնաժողովի դրական եզրակացությանը. այն կընդգրկվի ԱԺ առաջիկա քառօրյա նիստերի օրակարգի նախագծում:
Ազգային ժողովի գյուղատնտեսական եւ բնապահպանական հարցերի հանձնաժողովի պատգամավորներ Արմեն Մելիքյանը, Միշա Ստեփանյանը, Վահագն Մախսուդյանը, Բագրատ Սարգսյանը հանձնաժողովի նախագահ Խաչիկ Հարությունյանի գլխավորությամբ նոյեմբերի 30-ին այցելեցին Սեւանի տարածաշրջան` հետեւելու լճի ափամերձ տարածքների մաքրման աշ...

30 ноября состоялось очередное заседание Постоянной комиссии НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам под председательством Г.Минасяна, на котором во втором чтении обсуждался проект закона РА “О внесении изменения в Закон РА  “О бухучете” в авторстве депутатов Г.Саакяна, Г.Минасяна, С.Никояна, М.Минасяна, А.Гукасяна, Г.Меликяна, А.Баблояна, С.Аветисяна, Р.Григоряна, М.Степаняна, В.Бостанджяна, М.Саргсяна. Основной докладчил по законопроекту Г.Минасян сообщил, что Правительство РА и депутат Г.Меликян представили по одному предложению и в итоге дебатов достигнуто согласие о совмещении предложений  и представлении законопроекта к обсуждению на пленарном заседании НС в доработанном виде.
Цель намечаемых поправок – обеспечение прозрачности налоговых обязательств крупных организаций. Законопроект удостоился положительного заключения комиссии – он будет внесен в проект повестки дня предстоящих четырехдневных заседаний НС.
30 ноября  в  рамках  программы Британского Совета (БС) "Wo/Men in Politics"    ( “Женщины и мужчины в политике”) НС РА в лице вице-спикера НС А.Петросян и БС в лице директора Армянского офиса БС А.Сарибекян подписали Меморандум о взаимопонимании, которым намечается сот...