Հովիկ Աբրահամյան. «Վստահ եմ, որ Հայաստանի եւ Արցախի օրենսդիրների համագործակցոթյունը կնպաստի Արցախի ինքնուրույն կառույցների կայացմանը»
Մայիսի 19-ին Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հանդիպեց Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանին:
Ողջունելով Արցախի ղեկավարին Հայաստանի խորհրդարանում` Հ. Աբրահամյանը նշեց, որ վերջին շրջանում հատկապես աշխուժացել են կապերը Հայաստանի եւ Արցախի օրենսդիրների միջեւ: Այդ համատեքստում նա կարեւորեց խորհրդարանական համագործակցությունը, փոխադարձ այցերի կազմակերպումը եւ մասնագիտական հանձնաժողովների միջեւ ուղղակի կապերի զարգացումը: Ազգային ժողովի նախագահն իր վստահությունը հայտնեց առ այն, որ այդ համագործակցոթյունը կնպաստի Արցախի ինքնուրույն կառույցների կայացմանը:
Այնուհետեւ զրուցակիցներն առանձնազրույց ունեցան, որի ընթացքում քննարկեցին արցախյան հիմնախնդրի կարգավորման, ինչպես նաեւ Հայաստանի եւ Արցախի փոխգործակցությանը վերաբերող հարցեր:
Շարունակվեց ԱԺ քառօրյա նիստերի աշխատանքը
Մայիսի 19-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակեց քառօրյա նիստերի աշխատանքը եւ քվեարկությամբ ընդունեց նախորդ օրը քննարկված բոլոր օրինագծերը, այդ թվում նաեւ «Քաղաքացիական կացության ակտերի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրինագիծը, որը քվեարկության դրվեց   նոր խմբագ...
Հովիկ Աբրահամյան. «Անհրաժեշտ է խրախուսել Հայաստանի եւ Մարոկկոյի խորհրդարանականների շփումները»
Մայիսի 19-ին Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Հայաստանում Մարոկկոյի թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Աբդելջալիլ Սոբրիին (նստավայրը` Կիեւ):Հայաստանի խորհրդարանի նախագահն առաջարկեց խրախուսել երկու երկրների խոհրրդարանական շփումները, որոնց շնորհիվ հնարավոր կլինի նոր լիցք հաղորդել...

Hovik Abrahamyan: “I am Confident that the Cooperation of the Legislators of Armenia and Artsakh Will Promote the Establishment of Independent Structures of Artsakh”
On May 19 the President of the National Assembly Mr. Hovik Abrahamyan met with the President of the Republic of Nagorno Karabakh Mr. Bako Sahakyan.
Greeting the head of Artsakh in the Armenian Parliament Mr. Abrahamyan noted that during recent period the relations between the legislators of Armenia and Artsakh had been enlivened. In that context he highlighted the parliamentary cooperation, organization of mutual visits and the development of direct ties of specialized committees. The President of the National Assembly expressed his confidence that this cooperation will promote the establishment of independent structures of Artsakh.
Afterwards the interlocutors had a tête-à-tête talk, during which issues of the settlement of Artsakh problem, as well as issues regarding the cooperation between Armenia and Artsakh were discussed.
19.05.2009
Work of NA Four-Day Sittings Continues
On May 19, RA National Assembly continued the work of the four-day sittings and adopted by voting all the bills debated on the previous day, also including the bill On Making Amendments and Addenda to RA on Civil Status Acts, which was put for voting with new edition.Then the MPs continued the debat...
Hovik Abrahamyan: “It’s Necessary to Encourage the Contacts of Parliamentarians of Armenia and Morocco”
On May 19 the President of the National Assembly Mr. Hovik Abrahamyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Kingdom of Morocco Mr. Abdeljalil Saubry (residence in Kiev).The President of the Armenian Parliament proposed to encourage the parliamentary contacts of two countri...