ԱԺ գյուղատնտեսական եւ բնապահպանական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Խաչիկ Հարությունյանի կենսագրությունը
Խաչիկ Հարությունյանը ծնվել է 1959 թ. փետրվարի 26-ին, Կիրովականում:
1976 թ. ավարտել է Կիրովականի թիվ 19 միջն. դպրոցը:
1976-1981 թթ. սովորել եւ ավարտել է Երեւանի Պոլիտեխնիկական ինստիտուտը, ստացել ինժեներ-շինարարի մասնագիտություն:
1981-1984 թթ.` Կիրովականի թիվ 2 ճանապարհաշինարարական վարչությունում ինժեներ:
1984-1995 թթ.` Կիրովականի սննդառում ավագ ինժեներ, տեխնիկական բաժնի պետ, գլխավոր ինժեներ, փոխտնօրեն:
1995-2000 թթ.` Լոռու մարզի «Առեւտրի եւ սպասարկումների» ՊՓԲԸ գլխավոր տնօրենի առաջին տեղակալ:
2000-2001 թթ.` «Հայանտառ» ՊՓԲԸ «Դսեղի անտառտնտեսություն» ԴՓԲԸ, տնօրեն:
2008 թ.` Ազգային ժողովի պատգամավոր` ՕԵԿ համամասնական ցուցակով:
«Օրինաց երկիր» կուսակցության անդամ է 1998 թ. հունվարից, նույն ժամանակից կուսակցության քաղաքական խորհրդի անդամ:
2008 թ. հունիսի 17-ին ընտրվել է ԱԺ գյուղատնտեսական եւ բնապահպանական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ:
Ամուսնացած է, ունի մեկ դուստր եւ մեկ որդի:
Խորհրդարանն ընդունեց ԵԽԽՎ 1609 բանաձեւի առաջարկությունների կատարման ընթացքի վերաբերյալ հայտարարություն
80 կողմ, 4 դեմ եւ 2 ձեռնպահ  ձայների հարաբերակցությամբ  խորհրդարանը հունիսի 17-ին շարունակված արտահերթ նստաշրջանում ընդունեց ԵԽԽՎ 1609 (2008) բանաձեւի առաջարկությունների կատարման ընթացքի վերաբերյալ  ՀՀ Ազգային ժողովի հայտարարություն: Քվեարկությամբ խորհրդարանն ընդունեց նաեւ արտահերթ նս...
ԵԽԽՎ մոնիտորինգի հանձնաժողովի համազեկուցողն Ազգային ժողովում
Հունիսի 17-ին ԵԽԽՎ մոնիտորինգի հանձնաժողովի համազեկուցող Ժորժ Կոլումբիեն հանդիպեց խորհրդարանական չորս խմբակցությունների` ՀՀԿ-ի, ԲՀԿ-ի, ՀՅԴ-ի եւ «Օրինաց երկրի»  ներկայացուցիչներ Ռաֆիկ Պետրոսյանի, Ավետ Ադոնցի, Նաիրա Զոհրաբյանի, Արտյուշա Շահբազյանի, Հովհաննես Մարգարյանի հետ: Պարոն Կոլումբիեն տեղեկ...
Հունիսի 17-ին ԱԺ նախագահ Տիգրան Թորոսյանը ընդունեց ՄԱԿ-ի փախստականների գծով գերագույն հանձնակատարի ներկայացուցիչ Բուշրա Հալեպոտային:Հանդիպման առանցքում «Փախստականների եւ ապաստանի մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծն էր, որն արդեն կառավարությունը ներկայացրել է Ազգային ժողովում եւ հանձնաժողովում քննարկումներից հ...
ԱԺ տարածքային կառավարման եւ տեղական ինքնակառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հովհաննես Մարգարյանի կենսագրությունը
Հովհաննես Մարգարյանը ծնվել է 1964 թ. մայիսի 21-ին, Լենինականում:1986-1987 թթ. ծառայել է խորհրդային բանակում:1971-1981 թթ. սովորել եւ ավարտել է Լենինականի թիվ 30 միջնակարգ դպրոցը:1981-1986 թթ. սովորել եւ ավարտել է ԵրՊի Լենինականի մասնաճյուղի մեխանիկական ֆակուլտետը, ստացել է ինժեներ-մեխանիկի որակավորո...

Biography of the Chairman of the NA Standing Committee on Agriculture and Environment Khachik Harutyunyan
Khachik Harutyunyan was born on February 26, 1959 in Kirovakan.
He finished Kirovakan N 19 School.
1976-1981 he studied the Yerevan Polytechnic Institute, and after graduating from the Institute with the specialty engineer-builder.
1981-1984 he worked at Vanadzor N 2 Road-construction department as an engineer.
1984-1995 he worked chief engineer at Vanadzor Public Catering, head of the technical division, chief engineer and deputy director.
1995-2000 he was the first deputy general director at Trade and Services SCJSC of Lori marz.
2000-2001 he worked at DseghTimberIndustry CJSC of ArmForest SCJSC, as a director. In 2008 he was elected deputy to the National Assembly by the proportional list of the Country of Law Party.
From January 1998 he is a member of the Country Law Party, member of the political board of the party.
On June 17, 2008 he was elected Chairman of the NA Standing Committee on Agriculture and Environment.
He is married and he has a daughter and a son.
Parliament Adopts a Statement on the Procedure of the Fulfillment of the Recommendations of PACE 1609 Resolution
On June 17 the parliament adopted a statement on the procedure of the fulfillment of the recommendations of PACE 1609 Resolution at the continued extraordinary session. The parliament also adopted the draft laws included in the agenda of the extraordinary session and discussed on the previous day an...
PACE Monitoring Committee Co-Rapporteur in the National Assembly
On June 17 Mr Georges Colombier, Co-rapporteur of the Monitoring Committee of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) met with the representatives of four parliamentary factions: RPA, PAP, ARF and Country of Law, Mr Rafik Petrosyan, Mr Avet Adonts, Ms Naira Zohrabyan, Artyusha Sha...
On June 17, Mr. Tigran Torosyan, President of the National Assembly, received Ms. Bushra Halepota, Representative of the United Nations High Commissioner for Refugees (UNHCR). The draft of the RA Law on Refugees and Shelter was in the pivot of the meeting, which the government had already submitted ...
Biography of the Chairman of the NA Standing Committee on Territorial Management and Local Self-Government Hovhannes Margaryan
Hovhannes Margaryan was born on May 21, 1964 in Leninakan. 1986-1987 he served in the Soviet Army. 1971-1981 he studied at Leninakan N 30 secondary school. 1981-1986 he studied at the Mechanical faculty of Leninakan branch of Yerevan Polytechnic Institute, getting qualification of engineer-mechanic....