Փետրվարի 2-ին տեղի ունեցավ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը նախագահում էր ԱԺ նախագահ Տիգրան Թորոսյանը:
Խորհրդակցության ժամանակ քննարկվեցին ԱԺ երրորդ գումարման իններորդ նստաշրջանի եւ  փետրվարի 5-8-ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգերի նախագծերը: ԱԺ երրորդ գումարման իններորդ նստաշրջանի օրակարգի նախագծում ընդգրկվել է 93 հարց: ԱԺ առաջիկա չորսօրյա նիստերի օրակարգի նախագծում ընդգրկվել են 58 հարց, միջազգային 8 պայմանագիր:
ԱԺ երրորդ գումարման իններորդ նստաշրջանի եւ փետրվարի 5-8-ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգերի նախագծերը կհաստատվեն փետրվարի 5-ի ԱԺ նիստում:
02.02.2007
Երրորդ գումարման Ազգային ժողովի փետրվարի 5-ին սկսվող 9-րդ նստաշրջանից առաջ` փետրվարի 2-ին տեղի ունեցան Աժ մշտական հանձնաժողովների  նիստերը: ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նիստում, որը նախագահում էր հանձնաժողովի նախագահ Արամայիս Գրիգորյանը, ՀՀ ոստի...
ԵԱՀԿ ԽՎ նախագահը Հայաստանում
ԵԱՀԿ Խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահ Գյորան Լենմարկերի գլխավորած  պատվիրակությունը փետրվարի 4-ին ժամանում է Հայաստան: Փետրվարի 5-ին նախատեսված են հանդիպումներ խորհրդարանում. ԵԱՀԿ ԽՎ-ում Աժ պատվիրակության, ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամների եւ ՀՀ ԱԺ նախագահ Տիգրան Թոր...

2 февраля состоялось рабочее совещание НС, которое вел Председатель НС Тигран Торосян.
На совещании обсуждались проекты повесток дня девятой сессии НС третьего созыва и четырехдневных заседаний НС 5 - 8 февраля.  В проект повестки дня девятой сессии НС третьего созыва включено 93 вопроса. В проект повестки дня предстоящих четырехдневных заседаний НС включено 58 вопросов, 8 международных договоров.
Проекты повесток дня девятой сессии НС третьего созыва и четырехдневных заседаний НС 5 - 8 февраля будут утверждены на заседании НС 5 февраля..
02.02.2007
2 февраля, до начала намеченной на 5 февраля 9-ой сессии НС третьего созыва, состоялись заседания постоянных комиссий НС.На заседании Постоянной комиссии НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам, возглавляемом председателем Комиссии Арамаисом Григоряном, был представлен к первому ...
Председатель ПА ОБСЕ в Армении
4 февраля в Армению прибывает делегация, возглавляемая Председателем Парламентской Ассамблеи ОБСЕ Гьораном Ленмаркером. 5 февраля намечены встречи в парламенте: с делегацией НС в ПА ОБСЕ, с членами Постоянной комиссии НС по внешним сношениям и с Председателем НС РА Тиграном Торосяном.В тот же день н...