2007թ. փետրվարի 20-ին կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Տիգրան Թորոսյանը ստորագրել է որոշում`  ըստ որի` ՀՀ Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն` ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ 2007 թ. փետրվարի 20-ին, ժամը 12-ին կգումարվի ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով: Հայաստանի Հանրապե՟տու՟թյան Ազ՟գա՟՟յին ժո՟ղո՟՟վի...
16.02.2007
ՀՀ ԱԺ եւ ԲՀ ԱԺ միջխորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի երկրորդ նիստը
Փետրվարի 16-ին Ազգային ժողովում տեղի ունեցավ Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ Բելառուսի Հանրապետության Ազգային ժողովի միջխորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի երկրորդ նիստը:ՀՀ ԱԺ -ԲՀ ԱԺ միջխորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի համանախագահ, ԱԺ փոխնախագահ Վահան Հովհաննիսյանը ...
Հայ-բելառուսական հարաբերությունների զարգացման նպատակադրումով
Փետրվարի 16-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Տիգրան Թորոսյանն ընդունեց ՀՀ ԱԺ-ԲՀ Աժ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի նախագահ Սերգեյ Զաբոլոտեցի գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդիպմանը ներկա էր Հայաստանում Բելառուսի դեսպան Մարինա Դոլգոպոլովան: Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին միջպետական ու միջխորհրդարանակ...

20 февраля 2007 года будет созвано внеочередное заседание Национального Собрания
Председатель НС РА Тигран Торосян подписал постановление, по которому согласно статье 70 Конституции, 20 февраля 2007 года в 12 00 по инициативе Правительства РА будет созвано внеочередное заседание Национального Собрания по процедуре, установленной Правительством РА. ...
16.02.2007
Второе заседание Комиссии межпарламентского сотрудничества НС РА и НС РБ
16 февраля  в Национальном Собрании состоялось второе заседание Комиссии межпарламентского сотрудничества (КМС) Национального Собрания  Республики Армения  и Национального Собрания  Республики Беларусь.Сопредседатель КМС НС РА и НС РБ, заместитель председателя НС Ваан Ованнисян, ...
В целях развития армяно-беларусских отношений
16 февраля Председатель НС Тигран Торосян принял делегацию во главе с Председателем Комиссии межпарламентского сотрудничества НС РБ - НС РА Сергея Заболотца. На встрече присутствовала Посол Беларуси в Армении Марина Долгополова. Во время встречи были обсуждены вопросы, касающиеся развития межгосудар...