Ադրբեջանի գործողությունները զսպելու կոչով նամակներ են ուղարկվել միջազգային գործընկերներին, եղել են արձագանքներ
Ազգային ժողովի նախագահությունը, բարեկամական խմբերի ղեկավարները, հանձնաժողովների նախագահները բազմաթիվ նամակներ են ուղարկում օտարերկրյա խորհրդարաններին եւ միջազգային խորհրդարանական կազմակերպություններին՝ տեղեկացնելով Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից ապրիլի 11-ին Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխան տարածքում իրականացված հերթական սադրանքի վերաբերյալ:
Հայ խորհրդարանականները կոչ են անում գործընկերներին` գործադրել բոլոր անհրաժեշտ ջանքերը եւ մեծացնել Ադրբեջանի նկատմամբ միջազգային ճնշումը` զսպելու վերջինիս ագրեսիվ գործողությունները եւ կանխելու հնարավոր էսկալացիան մեր տարածաշրջանում:
Հայաստանի ինքնիշխան տարածքում ադրբեջանական հերթական սադրանքի առնչությամբ հայտարարություններ են տարածել միջազգային գործընկերները եւ կառույցների ներկայացուցիչները:
15.04.2023
Հրաչյա Հակոբյանի ելույթը Միգրացիայի միջազգային կազմակերպության կազմակերպած միջոցառմանը
«Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Հրաչյա Հակոբյանն ապրիլի 5-ին Աթենքում ելույթ է ունեցել ՄԱԿ-ի Միգրացիայի միջազգային կազմակերպության կազմակերպած՝ «Միգրացիայի մարտահրավերները եւ հնարավորությունները. ՄՄԿ եւ Ուղղափառ գործընկերները» թեմայով միջոցառմանը: Մանրամասները՝ տեսանյութում:  ...

Направлены письма международным партнерам с призывом обуздать действия Азербайджана, есть отклики
Руководство НС, руководители групп дружбы, председатели комиссий направляют многочисленные письма в зарубежные парламенты и международные парламентские организации, информируя их об очередной провокации, совершенной азербайджанскими вооруженными силами на суверенной территории Республики. Армении 11 апреля.
Армянские парламентарии призывают своих партнеров приложить все необходимые усилия и повысить международное давление на Азербайджан, чтобы обуздать его агрессивные действия и предупредить возможную эскалацию в нашем регионе.
Международные партнеры и представители структур выступили с заявлениями в связи с очередной азербайджанской провокацией на суверенной территории РА.
Выступление Г.Акопяна на мероприятии Международной организации по миграции
5 апреля в Афинах депутат фракции “Гражданский договор” Г.Акопян выступил на мероприятии Международной организации по миграции (МОМ) ООН “Вызовы и возможности миграции: МОМ и православные партнеры”....