ԵԽԽՎ ձմեռային նստաշրջանի օրակարգում ներկայացված էր նաեւ կանանց նկատմամբ բռնության դեմ պայքարում տղամարդկանց մասնակցության հարցը, որի քննարկման շրջանակում ելույթ է ունեցել ԵԽԽՎ-ում ԱԺ պատվիրակության անդամ Սոնա Ղազարյանը:
Պատգամավորը, մասնավորապես, նշել է.
«Հարցի շրջանակում ներկայացրի նաեւ Հայաստանի փորձը, այն օրենսդրական նախաձեռնությունը, որով հանդես ենք եկել գործընկերներիս հետ միասին:
Տղամարդիկ կարող են աջակցել սոցիալական նորմերի վերաձեւակերպմանը եւ պետք է աջակցեն մեզ առանց բռնության հասարակություն ունենալու հարցում:
Ես կիսում եմ տիկին Ստեյնենի վերլուծությունն առ այն, որ բռնությունը վտանգ է ժողովրդավարության համար, եւ հենց սա կարող է լինել հերթական պատճառ կամ առիթ, որպեսզի տղամարդիկ եւ կանայք միասին գործեն»:

В повестку дня зимней сессии ПАСЕ был также включен вопрос участия мужчин в борьбе с насилием в отношении женщин, в рамках которого выступила член делегации НС в ПАСЕ С.Казарян.
В частности, депутат отметила:
“В рамках вопроса я также представила опыт Армении, законодательную инициативу, предложенную вместе с нашими коллегами.
Мужчины могут содействовать переформулировке социальных норм, созданию свободного от насилия общества.
Разделяю мнение г-жи Стейнен, что насилие представляет собой угрозу демократии, и именно это может быть причиной или поводом для мужчин и женщин действовать сообща”.