ԱԺ-Կառավարություն հարցուպատասխանի ժամանակ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Դավիթ Առուշանյանը ՀՀ տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարարից հետաքրքրվել է, թե ինչ է արվում Գյումրիում գտնվող 3 վթարային շենքերի առնչությամբ, նշելով, որ հարցը վերաբերում է Անտառավան 26, Ղուկասյան 29 եւ Իսահակյան 9 շենքերին:
Նախարար Գնել Սանոսյանը հայտնել է, որ որոշակի աշխատանքներ այդ կապակցությամբ արվել են, սակայն բնակիչները տարակարծիք են լուծումների հարցում: Նա նշել է, որ այդ ցանկին պետք է ավելացնել նաեւ Տիգրան Մեծ փողոցում գտնվող մեկ շենք: Նախարարը պատգամավորին հորդորել է հարցի լուծման հետ կապված քննարկումներ ունենալ բնակիչների հետ եւ պարզել, թե նրանք ինչպես են տեսնում խնդրի լուծումը:

During the NA-Government Q&A session, the deputy of the Civil Contract Faction Davit Arushanyan asked the RA Minister of Territorial Administration and Infrastructure what is being done regarding the 3 emergency buildings in Gyumri, noting that the question concerns Antaravan 26, Ghukasyan 29 and Isahakyan 9 buildings.
The Minister Gnel Sanosyan informed that certain work has been done in this regard, but the residents disagree about the solutions. He noted that one building on Tigran Mets Street should be also added to that list. The Minister urged the deputy to have discussions with the residents about the solution of the issue and to find out how they see the solution of the problem.