ԱԺ-Կառավարություն հարցուպատասխանի ժամանակ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Դավիթ Առուշանյանը ՀՀ տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարարից հետաքրքրվել է, թե ինչ է արվում Գյումրիում գտնվող 3 վթարային շենքերի առնչությամբ, նշելով, որ հարցը վերաբերում է Անտառավան 26, Ղուկասյան 29 եւ Իսահակյան 9 շենքերին:
Նախարար Գնել Սանոսյանը հայտնել է, որ որոշակի աշխատանքներ այդ կապակցությամբ արվել են, սակայն բնակիչները տարակարծիք են լուծումների հարցում: Նա նշել է, որ այդ ցանկին պետք է ավելացնել նաեւ Տիգրան Մեծ փողոցում գտնվող մեկ շենք: Նախարարը պատգամավորին հորդորել է հարցի լուծման հետ կապված քննարկումներ ունենալ բնակիչների հետ եւ պարզել, թե նրանք ինչպես են տեսնում խնդրի լուծումը:

Депутат фракции "Гражданский договор" Д.Арушанян в ходе сессии вопросов и ответов НС-Правительство поинтересовался у министра территориального управления и инфраструктур РА, что предпринимается в отношении  трех аварийных зданий в Гюмри, конкретизировав, что речь о домах по адресам Антараван, 26, Гукасян, 29 и Исаакян, 9.
Министр Г.Саносян ответил, что в связи с этим были проделаны определенные работы, но жители не согласны с решениями. Он отметил, что в этот список следует добавить также здание на ул.Тиграна Меца. Министр призвал депутата обсудить с жильцами решение вопроса и узнать, как они видят развязку проблемы.