Մեր բոլոր պատկերացումները՝ տնտեսական, ոլորտային, քաղաքական, պետական բյուջեի նախագծում արտացոլված են: Հիմնական շեշտադրումներով եւ այս կառուցվածքով հնարավոր կլինի 2023 թ. մեր առջեւ դրված բոլոր խնդիրները լուծել: Այս մասին ասել է ՀՀ տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ Վաչե Տերտերյանն ԱԺ տնտեսական ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում «ՀՀ 2023 թ. պետական բյուջեի մասին» օրենքի նախագծի քննարկման ժամանակ:
ՀՀ տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարարությանը 2023 թ. նախատեսված է հատկացնել 334,6 մլրդ դրամ, որի շնորհիվ կիրականացվի 23 ծրագիր՝ 137 միջոցառումով: 203,8 մլրդ դրամը կհատկացվի կապիտալ բնույթի ծախսերին եւ այլն:
Փոխնախարար Վաչե Տերտերյանը ներկայացրել է էներգետիկայի եւ տրանսպորտի ոլորտների համար գալիք տարում նախատեսված հատկացումները:
Ըստ այդմ՝ տրանսպորտի ոլորտին կհատկացվի 119,6 մլրդ դրամ, կիրականացվի 3 ծրագիր՝ 32 միջոցառումով: Էներգետիկայի ոլորտին կհատկացվի 27,6 մլրդ դրամ, կիրականացվի 4 ծրագիր՝ 14 միջոցառումով:
50,5 մլրդ դրամի շրջանակում կշարունակվի Հյուսիս-հարավ ճանապարհի շինարարությունը: Նախարարությունն իրականացնելու է նաեւ ճանապարհաշինական, ճանապարհների վերանորոգման եւ այլ ծրագրեր:

All our ideas, economic, sectoral, political, are reflected in the draft state budget. With the main emphasis and this structure, it will be possible to solve all our problems in 2023. The RA Deputy Minister of Territorial Administration and Infrastructure Vache Terteryan noted during the debate of the draft law on RA State Budget for 2023 at the joint sitting of the NA Standing Committees on Economic Affairs and on Financial-Credit and Budgetary Affairs.
It is planned to allocate 334.6 billion AMD to the RA Ministry of Territorial Administration and Infrastructure in 2023, thanks to which 23 programmes with 137 measures will be implemented. 203.8 billion AMD will be allocated to capital expenditures and others.
The RA Deputy Minister Vache Terteryan presented the allocations envisaged for energy and transport sectors in the upcoming year.
Accordingly, 119.6 billion AMD will be allocated to the transport sector, 3 programmes with 32 measures will be implemented. 27.6 billion AMD will be allocated to the energy sector, 4 programmes with 14 measures will be implemented.
The construction of the North-South road will continue within the framework of 50.5 billion AMD. The Ministry will also implement road construction, road repair and other projects.