ՌԴ պաշտոնական այցի շրջանակում ՌԴ ԴԺ Պետական դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինի առաջարկով Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունն այսօր եւ վաղը հանդիպումներ է ունենալու Պետական դումայի բոլոր խմբակցությունների ներկայացուցիչների հետ:
Հայ պատվիրակները հանդիպել են «ՌԴ կոմունիստական կուսակցություն» (КПРФ) խմբակցության ներկայացուցիչների հետ: Քննարկվել են հայ-ռուսական համագործակցության օրակարգին առնչվող հարցեր:
Հանդիպում է եղել «Նոր մարդիկ» («Новые люди») կուսակցության խմբակցության հետ: Քննարկվել են ՀԱՊԿ-ի գործունեությանը վերաբերող հարցեր, Հայաստանում ՌԴ քաղաքացիների կեցությանն առնչվող խնդիրների շրջանակը: Մանրամասներ են ներկայացվել 44-օրյա պատերազմի եւ այս պահին ՀՀ տարածք ներխուժած ադրբեջանական ԶՈՒ-ի գործողությունների մասին:
«Արդար Ռուսաստան-հանուն ճշմարտության» («Справедливая Россия-за правду») եւ Լիբերալ-դեմոկրատական (ЛДПР) կուսակցությունների խմբակցությունների հետ հանդիպման ժամանակ անդրադարձ է եղել անվտանգային խնդիրներին, քննարկվել են հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերություններին առնչվող հարցեր:
Վաղը՝ հոկտեմբերի 11-ին, հանդիպում է նախատեսված իշխող «Միացյալ Ռուսաստան» («Единая Россия») կուսակցության խմբակցության ներկայացուցիչների հետ:
ՀՀ ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակությունն այցի շրջանակում  Ալեքսանդրովյան այգում ծաղկեպսակ եւ ծաղիկներ է դրել Անհայտ զինվորի հիշատակին:
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությանը հոկտեմբերի 10-ին հյուրընկալել է ՌԴ ԴԺ Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոն: Գործընկերները փաստել են, որ Հայաստանի եւ Ռուսաստանի միջեւ բազմակողմանի կապերն անշեղորեն զարգանում են բարեկամության եւ փոխըմբռնման պատմական ավանդույթների հունո...
Թեեւ խորհրդարանի դահլիճում տեղի ունեցող աշխատանքներին չենք մասնակցում, սակայն ակտիվ մասնակցություն ենք ունենում խորհրդարանական մյուս ճակատներում, ինչպես նաեւ միջազգային հանդիպումներում. ասել է ԱԺ մարդու իրավունքների եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ, «Պատիվ ունեմ» խմբակցության անդամ Թ...

Делегация во главе с А.Симоняном в рамках официального визита в РФ сегодня и завтра встретится с представителями всех фракций Государственной Думы (ГД)   ФС по предложению Председателя ГД ФС РФ В.Володина.
Армянские делегаты встретились с представителями фракции “Коммунистическая партия Российской Федерации” (КПРФ). Обсуждены вопросы повестки дня армяно-российского сотрудничества.
Состоялась встреча с фракцией партии “Новые люди”. Обсуждены вопросы, связанные с деятельностью ОДКБ, а также проблемы российских граждан-релокантов в Армении. Представлены подробности   44-дневной войны и действия азербайджанских вооруженных сил, находящихся в настоящее время на территории РА.
В ходе встречи с фракциями партий "Справедливая Россия - за правду" и Либерально-демократической (ЛДПР) обсуждались проблемы   безопасности, а также вопросы армяно-российских союзнических отношений.
11 октября намечена встреча с представителями правящей партии "Единая Россия".
Делегация во главе с Председателем НС РА в рамках визита возложила венок и цветы в память Неизвестного солдата в Александровском парке.
10 октября делегацию, возглавляемую Председателем НС РА А.Симоняном, приняла Председатель Совета Федерации ФС РФ В.Матвиенко.Партнеры констатировали, что многосторонние связи между Арменией и Россией поступательно развиваются в русле исторических традиций дружбы и взаимопонимания.Собеседники отметил...
“Хотя мы не принимаем участия в мероприятиях в зале парламента, мы активны на других парламентских фронтах, а также на международных встречах”, - заявила 10 октября на брифинге с журналистами председатель Постоянной комиссии НС по правам человека и общественным вопросам, член фракции "Честь имею" Т....