ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության քարտուղար Արթուր Հովհաննիսյանը եւ խմբակցության պատգամավոր Հռիփսիմե Գրիգորյանը հոկտեմբերի 24-ին հյուրընկալել են Իտալիայից ժամանած ԶԼՄ ներկայացուցիչների, վերլուծաբանների եւ քաղաքագետների: Խմբի՝ մեր երկիր այցի նպատակն է ծանոթանալ տարածաշրջանային զարգացումներին,...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի նախագահությամբ հոկտեմբերի 24-ին կայացել է ԱԺ խորհրդի նիստը: Քննարկվել եւ հաստատվել են Ազգային ժողովի ութերորդ գումարման չորրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու եւ հոկտեմբերի 25-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծերը: Սահմանվել է նաեւ հերթական նիստերի...

24 октября секретарь фракции НС "Гражданский договор" А.Ованнисян и депутат фракции Р.Григорян приняли представителей медиа, аналитиков и политологов из Италии.Цель визита группы в РА – ознакомление с региональными развитиями, в частности, происходящими вокруг Армении и Арцаха событиями, предст...
24 октября состоялось заседание Совета НС, которое вел Председатель НС А.Симонян. Обсуждены и утверждены проекты дополнений в повестку дня четвертой сессии НС восьмого созыва и повестки дня созываемых 25 октября очередных заседаний. Также определен порядок обсуждения повесточных вопросов очередных з...