Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության Սաքսոնիա-Անհալթ երկրամասի Լանդթագի նախագահ Գուննար Շելլենբերգերի գլխավորած պատվիրակության անդամները Գերմանիայում ՀՀ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Վիկտոր Ենգիբարյանի ուղեկցությամբ հուլիսի 14-ին Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում հարգանքի տուրք են մատուցել Հայոց ցեղասպանության Սուրբ նահատակների հիշատակին:
Պատվիրակության անդամները ծաղկեպսակ են դրել եւ ծաղիկներ խոնարհել անմար կրակի մոտ, ապա եղել Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում:
Հյուրերը ծանոթացել են 20-րդ դարի առաջին արհավիրքը պատկերող վավերագրերին, դիտել ցուցանմուշները, գրառում կատարել Պատվավոր հյուրերի հուշամատյանում:

On July 14, the members of the delegation led by the President of the Landtag of Saxony-Anhalt of the Federal Republic of Germany Gunnar Schellenberger, accompanied by the RA Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to Germany Viktor Yengibaryan, paid tribute to the memory of the Holy Martyrs of the Armenian Genocide at the Tsitsernakaberd Memorial Complex.
The members of the delegation laid a wreath and flowers at the Eternal Flame, and then they visited the Armenian Genocide Museum-Institute.
The guests got acquainted with the documents depicting the first catastrophe of the 20th century, viewed the exhibits, left a note in the Memory Book of Honorable Guests.