Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության Սաքսոնիա-Անհալթ երկրամասի Լանդթագի նախագահ Գուննար Շելլենբերգերի գլխավորած պատվիրակության անդամները Գերմանիայում ՀՀ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Վիկտոր Ենգիբարյանի ուղեկցությամբ հուլիսի 14-ին Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում հարգանքի տուրք են մատուցել Հայոց ցեղասպանության Սուրբ նահատակների հիշատակին:
Պատվիրակության անդամները ծաղկեպսակ են դրել եւ ծաղիկներ խոնարհել անմար կրակի մոտ, ապա եղել Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում:
Հյուրերը ծանոթացել են 20-րդ դարի առաջին արհավիրքը պատկերող վավերագրերին, դիտել ցուցանմուշները, գրառում կատարել Պատվավոր հյուրերի հուշամատյանում:

14 июля члены делегации во главе с председателем Ландтага Земли Саксония-Анхальт ФРГ Гуннаром Шелленбергером в сопровождении Чрезвычайного и Полномочного посла РА в Германии В.Енгибаряна почтили память Св.Мучеников Геноцида армян в мемориальном комплексе Цицернакаберд.
Члены делегации возложили венок и цветы к Вечному огню, затем посетили Музей-институт Геноцида армян.
Гости ознакомились с документами, отражающими первую катастрофу ХХ века, осмотрели экспонаты, внесли запись в Книгу почетных гостей.