ԵԱՀԿ ԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար, Արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Էդուարդ Աղաջանյանը հուլիսի 26-ին հրավիրված մամուլի ասուլիսի ժամանակ ամփոփելով ԵԱՀԿ ԽՎ-ում ԱԺ պատվիրակության մեկամյա գործունեությունը՝ այն դրական է գնահատել: Ըստ նրա՝ նախորդ տարվա աշնանային նստաշրջանի օր...
Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը հուլիսի 26-ին ընդունել է ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի նախագահ Աբդուլլա Շահիդին եւ նրա գլխավորած պատվիրակությանը: Ողջունելով հյուրերին` Ռուբեն Ռուբինյանը բարձր է գնահատել Աբդուլլա Շահիդի նախագահությունը Գլխավոր ասամբլեայի 76-րդ նստաշրջանի ընթացք...
2023 թ. ԿԳՄՍ նախարարությունը նախատեսում է  իրականացնել բյուջետային 20 ծրագրի 183 միջոցառում. բյուջեն կկազմի շուրջ 248,6 մլրդ դրամ, որն 2022 թ. համեմատ ավելի է մոտ 21,8 մլրդ դրամով: Այս մասին հայտնել է ՀՀ ֆինանսների նախարարի տեղակալ Արմեն Հայրապետյանը հուլիսի 26-ին ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշ...

26 июля в ходе состоявшейся пресс-конференции глава делегации НС РА в ПА ОБСЕ, председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям Э.Агаджанян, подводя итоги годичной деятельности делегации, оценил ее положительно.По его словам, повестка прошлогодней осенней сессии была лишена политического содерж...
26 июля вице-спикер НС Р.Рубинян принял Председателя Генеральной Ассамблеи ООН Абдуллу Шахида и возглавляемую им делегацию.Приветствуя гостей, Р.Рубинян высоко оценил председательство Абдуллы Шахида на 76-й сессии Генассамблеи.Заместитель Председателя НС высоко оценил работу Ереванского офиса ООН по...
“В 2023 г. Министерство образования, науки, культуры и спорта  (МОНКС) намечает реализовать 183 мероприятия из 20 бюджетных программ. Бюджет составит около 248,6 млрд драмов, что на 21,8 млрд драмов больше по сравнению с 2022 г.”, - сообщил заместитель министра финансов РА А.Айрапетян 26 и...