ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Էդուարդ Աղաջանյանը հանդիպեց Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Անդրեա Վիկտորինի հետ:
Ողջունելով հյուրին` Էդուարդ Աղաջանյանը կարեւորեց ԵՄ-ի կողմից Հայաստանում իրականացվող տարբեր ծրագրերը, մասնավորապես ԵՄ-ի տրամադրած 2.6 մլրդ եվրո աջակցությունը` ուղղված Հայաստանի համար առաջնահերթ նախաձեռնությունների իրականացմանը:
Այս համատեքստում անդրադարձ կատարվեց եւ երկուստեք կարեւորվեց Ազգային ժողովի` որպես վերահսկող մարմնի աջակցության կարեւորությունը տվյալ գործընթացի շրջանակներում:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկեցին Հայաստան-Եվրամիություն համագործակցության օրակարգին վերաբերող հարցեր:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար` Անդրեա Վիկտորինը վերահաստատեց Եվրամիության պատրաստակամությունը աջակցելու Հայաստանում իրականացվող բարեփոխումներին:

Председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям Э.Агаджанян встретился с главой делегации ЕС в Армении, послом Андреа Викторин.
Приветствуя гостью, Э.Агаджанян подчеркнул важность различных программ, реализуемых ЕС в РА, в частности предоставления  ЕС 2,6 млрд евро – для  реализации приоритетных для Армении инициатив.
В этом контексте была взаимно затронута поддержка Национального Собрания как надзорного органа в рамках этого процесса.
В ходе встречи собеседники обсудили вопросы повестки дня сотрудничества Армения –Евросоюз.
Андреа Викторин, поблагодарив за прием, подтвердила готовность Евросоюза содействовать проводимым в Армении реформам.