Հոկտեմբերի 22-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ խորհրդի նիստը, որը վարել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը:
Քննարկվել եւ հաստատվել են Ազգային ժողովի վեցերորդ գումարման չորրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ հոկտեմբերի 23-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգերի նախագծերը: Խորհրդի որոշմամբ սահմանվել է նաեւ հոկտեմբերի 23-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգային հարցերի քննարկման հաջորդականությունը:
Ազգային ժողովի վեցերորդ գումարման չորրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացում կատարելու մասին նախագծում ընդգրկվել է 5, հոկտեմբերի 23-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծում՝ 13 հարց:
Փոփոխություն է կատարվել «Միջազգային խորհրդարանական կազմակերպություններում Ազգային ժողովի պատվիրակությունների կազմերը հաստատելու մասին» ԱԺ խորհրդի որոշման մեջ:

22 октября состоялось заседание Совета НС РА, которое вел Председатель НС Ара Баблоян.
Обсуждены и утверждены проекты повесток дня четвертой сессии НС шестого созыва и созываемых 23 октября очередных заседаний. По решению Совета установлена также последовательность обсуждения повесточных вопросов созываемых 23 октября очередных заседаний.
В проект о внесении дополнения в повестку дня четвертой сессии НС шестого созыва включено 5 вопросов, в  проект повестки дня созываемых 23 октября очередных заседаний – 13.
Внесено изменение в решение Совета НС “Об утверждении составов делегаций НС в международных парламентских организациях”.