Դեկտեմբերի 6-ին ՀՀ Աժ նախագահ Տիգրան Թորոսյանն ընդունեց Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության դեսպան Նիկոլայ Պավլովին:Պարոն Պավլովն ԱԺ նախագահին փոխանցեց ՌԴ նորընտիր Պետական Դումայի առաջին նիստին մասնակցելու հրավերը, որը տեղի կունենա Մոսկվայում, դեկտեմբերի կեսին:ԱԺ նախագահ Տիգրան Թորոսյանը, ընդունելով հ...
Դեկտեմբերի 6-ին ՀՀ ԱԺ  նախագահ Տիգրան Թորոսյանն ընդունեց Հայաստանում Հունաստանի նորանշանակ դեսպան Իոաննիս Կորինթիոսին:Շնորհավորելով դեսպանին նշանակման առիթով` ԱԺ նախագահը վստահություն հայտնեց, որ պարոն Կորինթիոսը իր գործունեությամբ կնպաստի երկու ժողովուրդների ու պետությունների բարեկամական կապեր...
Դեկտեմբերի 6-ին ՀՀ Աժ նախագահ Տիգրան Թորոսյանն ընդունեց Հայաստանում Իռլանդիայի Հանրապետության դեսպան Ջե‎ֆրի Քիթինգին:Շնորհավորելով նշանակման առիթով` ԱԺ նախագահը վստահություն հայտնեց, որ դեսպանի գործունեությունը կնպաստի երկու երկրների բարեկամության եւ համագործակցության զարգացմանը: Թեպետ աշխարհա...

6 декабря Председатель НС РА Тигран Торосян принял Посла Российской Федерации в Армении Николaя Павлова.Г-н Павлов передал Председателю НС приглашение на участие в первом заседании новоизбранной Государственной Думы, которое состоится в Москве в середине декабря. Председатель НС Тигран Торосян, прин...
6 декабря Председатель НС РА Тигран Торосян принял новоназначенного посла Греции в Армении Иоанниса Коринтиоса. Поздравив посла с назначением, Председатель НС выразил уверенность, что г-н Коринтиос  своей деятельностью будет содействовать углублению дружественных связей двух народов и государст...
6 декабря Председатель НС РА Тигран Торосян принял посла Ирландской Республики в Армении Джефри Китинга.Поздравив в связи с назначением, Председатель НС  выразил уверенность, что деятельность посла будет содействовать развитию дружбы и сотрудничества двух стран. Хотя географически Армения и Ирл...