ՀՀ Ազգային ժողովն սկսել է հերթական քառօրյա նիստերի աշխատանքը
Հոկտեմբերի 24-ին ՀՀ Ազգային ժողովն սկսել է հերթական քառօրյա նիստերի աշխատանքը: Խորհրդարանը հաստատել է ՀՀ ԱԺ հինգերորդ գումարման տասներորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու, հետաձգումների մասին, ինչպես նաեւ ԱԺ հոկտեմբերի 24-27-ի քառօրյա նիստերի օրակարգերի նախագծերը, մի շարք օրենքների նախագծե...
Հոբելյանական ցուցահանդես խորհրդարանում
Հոկտեմբերի 24-ին խորհրդարանի Կանաչ սրահում ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի, ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանի, ԱԺ պատգամավորների, աշխատակազմի ներկայացուցիչների, արվեստագետների եւ լրագրողների մասնակցությամբ բացվել է Գեղագիտության ազգային կենտրոնի Գյումրու մասնաճյուղի հիմնադիր տնօրեն, պրոֆեսոր Սուսաննա Մկ...
ՀՀ Ազգային ժողովի աշխատակիցները Գերմանիայում մասնակցել են փորձի փոխանակման ծրագրի
Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության «Քրիստոնեա-դեմոկրատական միություն» կուսակցության Կոնրադ-Ադենաուեր քաղաքական հիմնադրամի հրավերով եւ աջակցությամբ հոկտեմբերի 16-ից 21-ը փորձի փոխանակման եւ երկխոսության ծրագրի շրջանակում ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահների խորհրդականներն ու օգնականներն այցելել են Գերման...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը ցավակցական ուղերձ է հղել հայ կինոռեժիսոր Ներսես Հովհաննիսյանի մահվան կապակցությամբ
ԱԺ նախագահի ցավակցական ուղերձում ասվում է. «Ներսես Հովհաննիսյան դերասանի, ռեժիսորի ու սցենարիստի մասնակցությամբ ֆիլմերն անցել են ժամանակի փորձությունն ու այլեւս չեն ճանաչում ժամանակի սահմանները: Դրանք, որպես պատմության ու մշակույթի անմոռանալի գեղարվեստական ու մարդկային էջեր, Ներսես Հովհաննիսյանի անժ...

24 октября НС начало работу очередных четырехдневных заседаний. Парламент утвердил процедурные вопросы, после чего голосованием принял обсуждавшийся на предыдущей четырехдневке в первом чтении проект закона “Об общественных организациях” с прилагаемым законодательным пакетом.  Заместитель минис...
Юбилейная выставка в парламенте
24 октября в Зеленом фойе парламента с участием Председателя НС Г.Саакяна, вице-спикера НС Э.Нагдалян, депутатов НС, представителей Аппарата НС, ценителей искусства и журналистов открылась юбилейная выставка учредителя Гюмрийского филиала Национального центра эстетики, профессора Сусанны Мкртчян. Пр...
Сотрудники НС РА приняли участие в программе обмена опытом в Германии
16-21 октября по приглашению и при содействии Фонда Конрада Аденауэра Христианско-демократического союза (ХДС) в рамках программы обмена опытом советники и помощники вице-спикеров НС РА посетили ФРГ.   В ходе встречи участники побывали в Бундестаге ФРГ, резиденции Федерального канцлера, а ...
Соболезнование Председателя НС Г.Саакяна в связи с кончиной армянского кинорежиссера Нерсеса Оганесяна
“Фильмы с участием актера, режиссера и сценариста Нерсеса Оганесяна прошли испытание временем и отныне не признают границ во времени. Они, как незабываемые художественные и человеческие страницы истории и культуры, благодаря неоспоримому мастерству и самобытному творческому почерку Нерсеса Оганесяна...