ՀՀ Ազգային ժողովն սկսել է հերթական քառօրյա նիստերի աշխատանքը
Հոկտեմբերի 24-ին ՀՀ Ազգային ժողովն սկսել է հերթական քառօրյա նիստերի աշխատանքը: Խորհրդարանը հաստատել է ՀՀ ԱԺ հինգերորդ գումարման տասներորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու, հետաձգումների մասին, ինչպես նաեւ ԱԺ հոկտեմբերի 24-27-ի քառօրյա նիստերի օրակարգերի նախագծերը, մի շարք օրենքների նախագծե...
Հոբելյանական ցուցահանդես խորհրդարանում
Հոկտեմբերի 24-ին խորհրդարանի Կանաչ սրահում ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի, ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանի, ԱԺ պատգամավորների, աշխատակազմի ներկայացուցիչների, արվեստագետների եւ լրագրողների մասնակցությամբ բացվել է Գեղագիտության ազգային կենտրոնի Գյումրու մասնաճյուղի հիմնադիր տնօրեն, պրոֆեսոր Սուսաննա Մկ...
ՀՀ Ազգային ժողովի աշխատակիցները Գերմանիայում մասնակցել են փորձի փոխանակման ծրագրի
Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության «Քրիստոնեա-դեմոկրատական միություն» կուսակցության Կոնրադ-Ադենաուեր քաղաքական հիմնադրամի հրավերով եւ աջակցությամբ հոկտեմբերի 16-ից 21-ը փորձի փոխանակման եւ երկխոսության ծրագրի շրջանակում ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահների խորհրդականներն ու օգնականներն այցելել են Գերման...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը ցավակցական ուղերձ է հղել հայ կինոռեժիսոր Ներսես Հովհաննիսյանի մահվան կապակցությամբ
ԱԺ նախագահի ցավակցական ուղերձում ասվում է. «Ներսես Հովհաննիսյան դերասանի, ռեժիսորի ու սցենարիստի մասնակցությամբ ֆիլմերն անցել են ժամանակի փորձությունն ու այլեւս չեն ճանաչում ժամանակի սահմանները: Դրանք, որպես պատմության ու մշակույթի անմոռանալի գեղարվեստական ու մարդկային էջեր, Ներսես Հովհաննիսյանի անժ...

On October 24, the RA National Assembly began the work of the next four-day sittings. The parliament approved the draft laws on amendments to the agenda of the tenth session of the RA NA fifth convocation, on postponements, as well as the draft laws of the NA October 24-27 four-day sittings, the dra...
Jubilee Exhibition in Parliament
On October 24, in the Green Foyer of the parliament with the participation of the NA Speaker Galust Sahakyan, the NA Deputy Speaker Hermine Naghdalyan, the NA deputies, the representatives of the Staff, artists and journalists the jubilee exhibition of the Founder Director of Gyumri Branch of Aesthe...
Employees of RA National Assembly Take Part in Exchange Programme in Germany
At the invitation and support of Konrad-Adenauer Stiftung/Political (KAS) Foundation of Christian-Democratic Union of the Federal Republic of Germany (FRG) within the framework of experience exchange and dialogue programme the advisers and assistants of the RA National Assembly Deputy Speakers visit...
RA NA Speaker Galust Sahakyan Sends Condolence Message on Death of Armenian Filmmaker Nerses Hovhannisyan
The NA Speaker’s condolence message reads:“The films with the participation of Nerse Hovhannisyan actor, filmmaker and scriptwriter have passed the experience of time and do not ever recognize the boundaries of time. They, as unforgettable artistic and human pages of history and culture, due to Ners...