Հոկտեմբերի 19-ին խորհրդարանը շարունակել է արտահերթ նիստի աշխատանքը եւ քվեարկությամբ ընդունել նախորդ օրը քննարկված օրենսդրական փաթեթները եւ օրինագծերը, վավերացրել միջազգային պայմանագրերը: Պատգամավորները 104 կողմ, 4 դեմ եւ 1 ձեռնպահ ձայների հարաբերակցությամբ առաջին ընթերցմամբ ընդունել են նաեւ «ՀՀ ընտր...
ՀՀ ԱԺ արտահերթ նիստ՝ հոկտեմբերի 20-ին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն` ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ հոկտեմբերի 20-ին` ժամը 12:00-ին, կգումարվի ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ` օրակարգում ունենալով «ՀՀ կառավարության ծրագրին հավանություն տալու մասին» հարցը : ...
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը հոկտեմբերի 19-ին ընդունել է Սլովակիայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Պետեր Պրիպուտենին: Հանդիպմանը ներկա է եղել նաեւ ՀՀ-ում Սլովակիայի գլխավոր պատվավոր հյուպատոս Գագիկ Մարտիրոսյանը: Հանդիպման ընթացքում զրուցակից...

19 октября парламент продолжил работу внеочередного заседания и голосованием принял все обсуждавшиеся в предшествовавший день законодательные пакеты и законопроекты, ратифицировал международные договоры. Депутаты в соотношении голосов 104 “за”, 4 – “против” и 1 “воздержавшийся” в первом чтении приня...
Внеочередное заседание НС – 20 октября
По решению Председателя НС Г.Саакяна, согласно ст.70 Конституции РА, по инициативе Правительства РА 20 октября, в 12.00 часов, созывается внеочередное заседание НС. В повестке дня – вопрос “Об одобрении программы Правительства РА”.    ...
19 октября председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям  А.Закарян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Словацкой Республики Петера Припутена. На встрече присутствовал также главный почетный консул Словакии в РА Г.Мартиросян.В ходе встречи собеседники коснулись предстоящего в...