Հոկտեմբերի 19-ին խորհրդարանը շարունակել է արտահերթ նիստի աշխատանքը եւ քվեարկությամբ ընդունել նախորդ օրը քննարկված օրենսդրական փաթեթները եւ օրինագծերը, վավերացրել միջազգային պայմանագրերը: Պատգամավորները 104 կողմ, 4 դեմ եւ 1 ձեռնպահ ձայների հարաբերակցությամբ առաջին ընթերցմամբ ընդունել են նաեւ «ՀՀ ընտր...
ՀՀ ԱԺ արտահերթ նիստ՝ հոկտեմբերի 20-ին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն` ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ հոկտեմբերի 20-ին` ժամը 12:00-ին, կգումարվի ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ` օրակարգում ունենալով «ՀՀ կառավարության ծրագրին հավանություն տալու մասին» հարցը : ...
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը հոկտեմբերի 19-ին ընդունել է Սլովակիայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Պետեր Պրիպուտենին: Հանդիպմանը ներկա է եղել նաեւ ՀՀ-ում Սլովակիայի գլխավոր պատվավոր հյուպատոս Գագիկ Մարտիրոսյանը: Հանդիպման ընթացքում զրուցակից...

On October 19, the parliament continued the work of the extraordinary sitting and by voting passed the legislative packages and bills debated on the previous day, ratified the international treaties. The deputies with 104 for, 4 against and 1 abstained correlation in the first reading also passed th...
RA NA Extraordinary Sitting on October 20
By the decision of the RA NA Speaker Galust Sahakyan, under Article 70 of the RA Constitution, at the initiative of the RA Government, on October 20 at 12:00 an extraordinary sitting of the RA National Assembly will be convened having on the agenda the item on the Approval of the RA Government Progr...
On October 19, the Chairman of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Artak Zakaryan received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Slovakia Peter Priputen. The General Consul of Slovakia to the RA Gagik Martirosyan also attended the meeting.In the course of the ...