ՀՀ ԱԺ արտահերթ նիստում սկսվել է քննարկվել «ՀՀ կառավարության ծրագրին հավանություն տալու մասին» հարցը
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն եւ ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ հոկտեմբերի 20-ին գումարվել է ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ, որի օրակարգում ընդգրկված էր «ՀՀ կառավարության ծրագրին հավանություն տալու մասին» հարցը: Խորհրդարանի ընդունած որոշման հա...
ՀՀ Ազգային ժողովն ավարտել է արտահերթ նիստի աշխատանքը` քվեարկությամբ ընդունելով նաեւ «ՀՀ ընտրական օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» եւ կից օրենսդրական փաթեթը
Հոկտեմբերի 20-ին խորհրդարանը շարունակել է արտահերթ նիստի աշխատանքը՝ քվեարկությամբ ընդունելով նախորդ օրը քննարկված օրենսդրական նախաձեռնությունները, վավերացնելով 2015 թվականի դեկտեմբերի 2-ին Մոսկվայում ստորագրված «Հայաստանի Հանրապետության` «Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակներում դեղամիջոցների շրջ...

Item on Approval of RA Government Programme Begins to be Debated at RA NA Extraordinary Sitting
By the decision of the RA NA Speaker Galust Sahakyan, under Article 70 of the RA Constitution, at the initiative of the RA Government, on October 20 an extraordinary sitting of the RA National Assembly was convened having on the agenda the item on the Approval of the RA Government Programme. By the ...
20.10.2016
RA National Assembly Ends Work of the Extraordinary Sitting by Voting Also Passing on Amending Electoral Code of Republic Armenia and Enclosed Legislative Package
On October 20, the parliament continued the work of the extraordinary sitting and by voting passed the legislative initiatives debated on the previous day, ratifying the Protocol on Joining the Agreement of December 23, 2014 on Uniform Principles and Rules Governing Market Circulation of the Medical...