ՀՀ ԱԺ արտահերթ նիստում սկսվել է քննարկվել «ՀՀ կառավարության ծրագրին հավանություն տալու մասին» հարցը
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն եւ ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ հոկտեմբերի 20-ին գումարվել է ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ, որի օրակարգում ընդգրկված էր «ՀՀ կառավարության ծրագրին հավանություն տալու մասին» հարցը: Խորհրդարանի ընդունած որոշման հա...
ՀՀ Ազգային ժողովն ավարտել է արտահերթ նիստի աշխատանքը` քվեարկությամբ ընդունելով նաեւ «ՀՀ ընտրական օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» եւ կից օրենսդրական փաթեթը
Հոկտեմբերի 20-ին խորհրդարանը շարունակել է արտահերթ նիստի աշխատանքը՝ քվեարկությամբ ընդունելով նախորդ օրը քննարկված օրենսդրական նախաձեռնությունները, վավերացնելով 2015 թվականի դեկտեմբերի 2-ին Մոսկվայում ստորագրված «Հայաստանի Հանրապետության` «Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակներում դեղամիջոցների շրջ...

На внеочередном заседании НС началось обсуждение вопроса “Об одобрении программы Правительства РА”
20 октября по решению Председателя НС Г.Саакяна, согласно ст.70 Конституции РА, по инициативе Правительства РА созвано внеочередное заседание НС, в повестке дня которого вопрос “Об одобрении программы Правительства РА”. Парламент утвердил процедурные решения о порядке проведения внеочередного заседа...
20.10.2016
НС завершило работу внеочередного заседания, голосованием приняв также изменения и дополнения в ИК РА и прилагаемый законодательный пакет
20 октября парламент продолжил работу внеочередного заседания, голосованием приняв обсуждавшиеся в предыдущий день законодательные инициативы, ратифицировав подписанный 2 декабря 2015. в Москве протокол о присоединении РА к соглашению от 23 декабря 2014 г. “О единых принципах и правилах обращения ле...