Մայիսի 23-ին ՀՀ Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում սկսվել են «ՀՀ 2015թ. պետական բյուջեի կատարման մասին» տարեկան հաշվետվության քննարկումները, որին ներկա են եղել ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը, ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը, ԱԺ պատգամավորներ եւ կառավարության անդամներ: «2015թ. պետա...
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը նախօրեին Աթենքի Օլիմպիական Զեւսի հրապարակում մասնակցել է Հունաստանի Հանրապետության Ազգային պաշտպանության նախարարության հովանու ներքո տեղի ունեցած Պոնտոսի հույների եւ հայերի ցեղասպանությանը նվիրված միջոցառմանը: ՀՀ ԱԺ փոխնախագահը Հունաստանի Հանրապետության կառավարու...

On May 23, at the joint sitting of the RA NA Standing Committees the debates of the annual report on the RA State Budget Execution for 2015 began, which attended the RA NA Speaker Galust Sahakyan, the RA Prime Minister Hovik Abrahamyan, the RA deputies and the members of the Government. The RA Deput...
On the previous day in the Square in front of the Temple of Olympian Zeus the RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov took part in the event dedicated to the Pontian Greek and Armenian Genocide held under the auspice of the National Defence Minister of the Hellenic Republic. The RA NA Deputy Speaker...