Հունիսի 21-ին ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Չինաստան բարեկամական խմբի անդամներ Ռուզաննա Մուրադյանը, Կարինե Պողոսյանը, Մարգարիտ Եսայանը, Վոլոդյա Բադալյանը, Վահրամ Մկրտչյանը, Տաճատ Վարդապետյանը հանդիպել են Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության հրավերով Հայաստան ժամանած Չինաստանի Կոմունիստական կուսակցության ներկայացու...
21.06.2016
ԵԽԽՎ ամառային նստաշրջանում հայկական պատվիրակության անդամ Նաիրա Զոհրաբյանի ելույթը
«Հարգելի գործընկերներ , Ես այսօր կրկին պիտի խոսեմ ապրիլի առաջին օրերին Ադրբեջանի կողմից սանձազերծած լայնամասշտաբ ռազմական գործողությունների մասին, որն աննախադեպ էր ծանր ռազմատեխնիկայի օգտագործման իր ծավալով եւ ադրբեջանական զինուժի կատարած վայրագություններով: Մի քանի օրում Ադրբեջանը հերթական անգամ թք...
ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամ Նաիրա Կարապետյանի ելույթը ԵԽԽՎ նիստի ժամանակ
«Սիրելի գործընկերներ, Այսօր ռասիզմը դարձել է իրական թշնամի, որի դեմ մենք պետք է պայքարենք, եւ Եվրոպան պետք է համախմբվի: Ցանկացած մարդ` ռասիզմի ցանկացած դրսեւորմամբ, պետք է պատժվի: Մեկ անգամ արդեն Եվրոպան տեսել է ռասիզմի էսկալացիա, եւ այդ ռասիզմի անունն էր նացիստական ռեժիմ: Դժբախտաբար, այստեղ` Եվրոպա...
ԵԽԽՎ-ի՝ հունիսի 20-ի նիստում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամ Սամվել Ֆարմանյանի ելույթը
«Հարգելի գործընկերներ, տիկնայք եւ պարոնայք: Հռոմի պապ Ֆրանցիսկոսը չորս օրից այցելելու է Հայաստան: Նա բոլոր հավատացյալներին խնդրել է աղոթել Հայաստան կատարելիք իր առաջիկա այցի համար: Թույլ տվեք հղում կատարել Հռոմի պապ Ֆրանցիսկոսին. «Ես խնդրում եմ Ձեզ աղոթել ինձ համար, ով մի քանի օրից ուխտագնացության է...

21 июня члены парламентской группы дружбы Армения – Китай Р.Мурадян, К.Погосян, М.Есаян, В.Бадалян, В.Мкртчян, Т.Вардапетян встретились  с представителями Компартии Китая, прибывшими в Армению по приглашению РПА.   Приветствуя гостей, Р.Мурадян отметила, что в последнее время связи РП...
21.06.2016
Выступление члена армянской делегации Н.Зограбян на летней сессии ПАСЕ
“Уважаемые коллеги!Сегодня я вновь должна говорить о развязанных Азербайджаном в первые дни апреля широкомасштабных военных действиях, которые были беспрецедентными по объему применения тяжелой боевой техники и совершенным азербайджанскими вооруженными силами зверствам. За несколько дней Азербайджан...
Выступление члена делегации НС РА Н.Карапетян на заседании ПАСЕ
“Дорогие коллеги!Сегодня расизм стал реальным врагом, против которого мы должны объединиться, и Европа должна объединиться. Любой человек, при любом проявлении расизма, должен быть наказан. Уже однажды Европа видела эскалацию расизма, и имя этому расизму – нацистский режим. К сожалению, здесь, в Сов...
Выступление члена делегации НС РА С.Фарманяна на заседании ПАСЕ 20 июня
“Уважаемые коллеги, дамы и господа! Через четыре дня Папа Римский Франциск посетит Армению. Он просил всех верующих молиться за его предстоящий визит в Армению. Позвольте сослаться на Папу Римского Франциска: “Я прошу вас помолиться за меня, кто через несколько дней совершит паломничество в восточну...