Հանդիպում-քննարկում ԱԺ մշտական հանձնաժողովում
ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը դեկտեմբերի 11-ին հանդիպել է Երեւանի Գեւորգ Էմինի անվան համար 182 ավագ դպրոցի ուսուցիչների եւ աշակերտների հետ: Հանդիպում-քննարկմանը մասնակցել են նաեւ ՀՀ ՊՆ Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական ինստիտ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը դեկտեմբերի 11-ին ծննդյան 70-ամյակի առթիվ ԱԺ պատգամավոր Մկրտիչ Մինասյանին պարգեւատրել է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատվո մեդալով: Գալուստ Սահակյանը, բարձր գնահատելով Մկրտիչ Մինասյանի գործունեությունը եւ մեծ ավանդը նորանկախ Հայաստանի կայացման եւ հզորացման գ...
ՀՀ ԱԺ նախագահը մեկնելու է Թուրքմենստան
ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը դեկտեմբերի 11-ին մեկօրյա այցով կմեկնի Աշգաբադ՝ «Չեզոքության քաղաքականություն. միջազգային համագործակցություն հանուն խաղաղության անվտանգության եւ զարգացման» խորագրով միջազգային համաժողովին մասնակցելու նպատակով:...

Meeting-Discussion at the NA Standing Committee
On December 11 the Chairman of the NA Standing Committee on Defense, National Security and Internal Affairs Koryun Nahapetyan met with the teachers and pupils of Yerevan Gevorg Emin N 182 Senior School. The representatives of Vazgen Sargsyan Military Institute of the RA Ministry of Defense, the RA P...
On December 11 the RA NA President Galust Sahakyan awarded the NA deputy Mkrtich Minasyan the Medal of Honour of the National Assembly of the Republic of Armenia on the occasion of his 70th birthday anniversary.Highly assessing Mkrtich Minasyan’s activities and great contribution to the establishmen...
NA President is to Leave for Turkmenistan
On December 11 the RA NA President Galust Sahakyan is leaving for Ashgabat on one-day visit to take part in the International Conference titled “Policy of Neutrality: International cooperation for peace, security and development.” ...