Հանդիպում-քննարկում ԱԺ մշտական հանձնաժողովում
ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը դեկտեմբերի 11-ին հանդիպել է Երեւանի Գեւորգ Էմինի անվան համար 182 ավագ դպրոցի ուսուցիչների եւ աշակերտների հետ: Հանդիպում-քննարկմանը մասնակցել են նաեւ ՀՀ ՊՆ Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական ինստիտ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը դեկտեմբերի 11-ին ծննդյան 70-ամյակի առթիվ ԱԺ պատգամավոր Մկրտիչ Մինասյանին պարգեւատրել է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատվո մեդալով: Գալուստ Սահակյանը, բարձր գնահատելով Մկրտիչ Մինասյանի գործունեությունը եւ մեծ ավանդը նորանկախ Հայաստանի կայացման եւ հզորացման գ...
ՀՀ ԱԺ նախագահը մեկնելու է Թուրքմենստան
ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը դեկտեմբերի 11-ին մեկօրյա այցով կմեկնի Աշգաբադ՝ «Չեզոքության քաղաքականություն. միջազգային համագործակցություն հանուն խաղաղության անվտանգության եւ զարգացման» խորագրով միջազգային համաժողովին մասնակցելու նպատակով:...

Встреча-обсуждение в постоянной комиссии НС
11 декабря председатель Постоянной комиссии НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам К.Нагапетян встретился с учителями и учащимися ереванской старшей школы N182 им. Г.Эмина. Во встрече-обсуждении участвовали также представители Военного института им. В.Саркисяна МО РА, Военного а...
11.12.2015
11 декабря Председатель НС Г.Саакян в связи с 70-летием наградил депутата НС Мкртича Минасяна Почетной медалью НС РА. Г.Саакян, высоко оценив деятельность и весомый вклад М.Минасяна в становление и укрепление независимой Армении, поздравил его и пожелал долголетия и благополучия.   ...
Председатель НС отбывает в Туркменистан
11 декабря Председатель НС Г.Саакян с однодневным визитом отбывает в Ашгабад для участия в международной конференции “Политика нейтралитета: международное сотрудничество во имя мира, безопасности и развития”. ...