Ազգային ժողովն սկսել է նստաշրջանի վերջին քառօրյա նիստերի աշխատանքը
Դեկտեմբերի 7-ին Ազգային ժողովն սկսել է հերթական քառօրյա նիստերի աշխատանքը: ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի առաջարկով պատգամավորները մեկ րոպե լռությամբ հարգել են 1988 թվականին տեղի ունեցած Սպիտակի աղետալի երկրաշարժի հազարավոր զոհերի հիշատակը: Այնուհետեւ պատգամավորները ողջունել են ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շ...
07.12.2015
Դեկտեմբերի 7-ին Ազգային ժողովի «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում խորհրդարան էին այցելել Երեւանի Արգենտինյան Հանրապետության անվան համար 76 հիմնական դպրոցի աշակերտներն ու ուսուցիչները: Բաց դասը վարել է ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը: Ողջունելով ներկաներին՝ Էդուարդ Շարմազանովը շնորհավորել է Սահմանադրութ...

National Assembly Begins the Work of the Last Four-day Sittings of the Session
On December 7 the National Assembly began the work of the next four-day sittings.By the proposal of the NA President Galust Sahakyan the deputies in one-minute silence honoured the memory of the thousands of victims of Spitak disastrous earthquake occurred in 1988.Afterwards the deputies welcomed th...
07.12.2015
On December 7 within the framework of the Open Doors programme of the National Assembly the pupils and teachers of Yerevan Argentine Republic N 76 Basic School visited the parliament.The NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov conducted the open lesson. Welcoming those present, Eduard Sharmazanov congr...