Ազգային ժողովն սկսել է նստաշրջանի վերջին քառօրյա նիստերի աշխատանքը
Դեկտեմբերի 7-ին Ազգային ժողովն սկսել է հերթական քառօրյա նիստերի աշխատանքը: ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի առաջարկով պատգամավորները մեկ րոպե լռությամբ հարգել են 1988 թվականին տեղի ունեցած Սպիտակի աղետալի երկրաշարժի հազարավոր զոհերի հիշատակը: Այնուհետեւ պատգամավորները ողջունել են ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շ...
07.12.2015
Դեկտեմբերի 7-ին Ազգային ժողովի «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում խորհրդարան էին այցելել Երեւանի Արգենտինյան Հանրապետության անվան համար 76 հիմնական դպրոցի աշակերտներն ու ուսուցիչները: Բաց դասը վարել է ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը: Ողջունելով ներկաներին՝ Էդուարդ Շարմազանովը շնորհավորել է Սահմանադրութ...

Национальное Собрание начало работу последних четырехдневных заседаний сессии
7 декабря Национальное Собрание начало работу  очередных  четырехдневных заседаний. До начала заседания по предложению Председателя НС Г.Саакяна депутаты почтили минутой молчания  память тысяч жертв катастрофического Спитакского землетрясения 1988 года.Затем депутаты приветствовали по...
07.12.2015
7 декабря в рамках программы “Открытые двери” парламент посетили учащиеся и учителя ереванской основной школы N 76 имени Аргентинской Республики. Открытый урок провел вице-спикер НС Э.Шармазанов. Приветствуя гостей, Э.Шармазанов поздравил их с успешным проведением референдума по изменениям Конституц...