Խորհրդարանն ընդունել է 2016 թվականի պետական բյուջեի նախագիծը
Դեկտեմբերի 9-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակել է քառօրյա նիստերի աշխատանքը: Պատգամավորները շարունակել են քննարկել «ՀՀ 2016 թվականի պետական բյուջեի մասին» օրենքի նախագիծը: Եզրափակելով նախագծի խորհրդարանական քննարկումները՝ ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը նկատել է, որ քննարկումները շահագրգիռ էին եւ լի ծանր...
Կորյուն Նահապետյանը Ֆլորենցիայում մասնակցել է միջազգային սեմինարի
Նոյեմբերի 26-28-ը ՆԱՏՕ-ի խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Կորյուն Նահապետյանը Ֆլորենցիայում մասնակցել է ՆԱՏՕ-ի խորհրդարանական վեհաժողովի Միջերկրածովյան եւ Մերձավոր Արեւելքի հատուկ խմբի ու Անդրատլանտյան տնտեսական հարաբերությունների հարցերի ենթահանձնաժողովի միջազգային...

Парламент принял проект Государственного бюджета на 2016 г.
9 декабря Национальное Собрание продолжило работу четырехдневных заседаний. Депутаты продолжили обсуждение проекта закона “О Государственном бюджете РА на 2016 г.”.  Премьер-министр РА О.Абраамян, обобщая парламентские обсуждения проекта, выступил с обстоятельной речью. Прежде всего он заметил,...
09.12.2015
К.Нагапетян на международном семинаре во Флоренции
26-28 ноября глава делегации НС РА в ПА НАТО К.Нагапетян принял участие в международном семинаре во Флоренции особой группы по Средиземноморью и Ближнему Востоку и подкомиссии по вопросам трансатлантических экономических отношений ПА НАТО.    В ходе семинара обсуждались многочисл...