ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը ծանոթացել է Ազգային ժողովի բակում իրականացվող շինարարական աշխատանքներին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը դեկտեմբերի 6-ին շրջել է Ազգային ժողովի բակում եւ տեղում ծանոթացել կատարվող շինարարական աշխատանքներին: Խորհրդարանի բակը բարեկարգելու նպատակով ներկայումս ընթանում են սալիկապատման եւ այլ վերանորոգման աշխատանքներ: ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Էրիկ Մինասյանը խորհրդար...
06.12.2014
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը մասնակցել է Ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված խաչքարի բացմանը
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը դեկտեմբերի 6-ին մասնակցել է Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված խաչքարի բացմանը: Հուշակոթողը կանգնեցվել է Պռոշյան համայնքում իբրեւ հավերժ վկա ու պահանջատեր՝ ի նշան Հայոց մեծ եղեռնի զոհերի հիշատակի: Պռոշյանցիների համար օրը խորհրդանշական էր: Խաչքարն օծվել է Առ...

Председатель НС Г.Саакян ознакомился с строительными работами в парке НС
6 декабря Председатель НС Г.Саакян ознакомился с строительными и другими работами, проводящимися в парке НС. Заместитель руководителя Аппарата НС Э.Минасян подробно представил спикеру парламента ход работ по благоустройству территории. Г.Саакян дал соответствующие распоряжения и указания Аппарату НС...
06.12.2014
Председатель НС Г.Саакян принял участие в открытии хачкара к 100-й годовщине Геноцида армян
6 декабря Председатель НС Г.Саакян принял участие в открытии хачкара (крест-камень) к 100-й годовщине Геноцида армян, который установлен в общине Прошян в память жертв Великой Резни. Хачкар освящен представителем Армянской Апостольской церкви. Спикер парламента возложил венок и цветы к памятнику. В ...