Դեկտեմբերի 1-ին խորհրդարանն սկսել է քառօրյա նիստերի աշխատանքը: Նիստի մեկնարկին ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել Բոլիվիայի խորհրդարանի երկու պալատներին, երկրի ղեկավարին եւ բարեկամ ժողովրդին՝ Հայոց ցեղասպանության ճանաչման եւ դատապարտման վերաբերյալ օրինագծի ընդունման համար: Հինգե...
Դեկտեմբերի 1-ին Արտակ Զաքարյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի հերթական նիստը: Օրակարգը հաստատելուց հետո պատգամավորները քննարկել են 2014 թվականի հոկտեմբերի 10-ին Մինսկում ստորագրված «Հայաստանի Հանրապետության` «Եվրասիական տնտեսական միության մասին» ...
Դեկտեմբերի 2-ին՝ ժամը 11:15-ին, ԱԺ 334 սենյակում տեղի կունենա ՆԱՏՕ-ի խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության մամուլի ասուլիսը: Պատվիրակությունը նոյեմբերի 21-24-ը մասնակցել է Հաագայում կայացած ՆԱՏՕ-ի խորհրդարանական վեհաժողովի տարեկան նստաշրջանի աշխատանքներին: ...
Բաց դասը վարել է ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը
Դեկտեմբերի 1-ին ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում խորհրդարանը հյուրընկալել էր Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի դասախոսներին ու ուսանողներին: Հյուրերը մասնակցել են ԱԺ քառօրյա նիստին, որից հետո նրանց հետ հանդիպել է ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը: Ողջունելով հյուրերին՝ տիկին Նաղդալյանը կարեւորել է Հ...

On December 1 the parliament began the work of the four-day sittings. At the beginning of the sitting the NA Speaker Galust Sahakyan expressed his gratitude to the two chambers of the Bolivian Parliament, the head of the country and the friendly people for the adoption of the bill on the recognition...
On December 1 the next sitting of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations moderated by Artak Zakaryan was held.After approving the agenda the deputies debated the treaty “On Joining the Republic of Armenia the Treaty of May 29, 2014 on the ‘Eurasian Economic Union,’” signed ...
RA NA Deputy Speaker Hermine Naghdalyan Conducts the Open Lesson
On December 1 within the framework of the NA “Open Doors” programme the parliament hosted the lecturers and students of American University of Armenia (AUA). The guests took part in the NA four-day sittings, after which the RA NA Deputy Speaker Hermine Naghdalyan met with them. Welcoming the guests,...