Դեկտեմբերի 1-ին խորհրդարանն սկսել է քառօրյա նիստերի աշխատանքը: Նիստի մեկնարկին ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել Բոլիվիայի խորհրդարանի երկու պալատներին, երկրի ղեկավարին եւ բարեկամ ժողովրդին՝ Հայոց ցեղասպանության ճանաչման եւ դատապարտման վերաբերյալ օրինագծի ընդունման համար: Հինգե...
Դեկտեմբերի 1-ին Արտակ Զաքարյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի հերթական նիստը: Օրակարգը հաստատելուց հետո պատգամավորները քննարկել են 2014 թվականի հոկտեմբերի 10-ին Մինսկում ստորագրված «Հայաստանի Հանրապետության` «Եվրասիական տնտեսական միության մասին» ...
Դեկտեմբերի 2-ին՝ ժամը 11:15-ին, ԱԺ 334 սենյակում տեղի կունենա ՆԱՏՕ-ի խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության մամուլի ասուլիսը: Պատվիրակությունը նոյեմբերի 21-24-ը մասնակցել է Հաագայում կայացած ՆԱՏՕ-ի խորհրդարանական վեհաժողովի տարեկան նստաշրջանի աշխատանքներին: ...
Բաց դասը վարել է ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը
Դեկտեմբերի 1-ին ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում խորհրդարանը հյուրընկալել էր Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի դասախոսներին ու ուսանողներին: Հյուրերը մասնակցել են ԱԺ քառօրյա նիստին, որից հետո նրանց հետ հանդիպել է ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը: Ողջունելով հյուրերին՝ տիկին Նաղդալյանը կարեւորել է Հ...

1 декабря парламент начал работу  очередных четырехдневных заседаний. Перед началом заседания Председатель НС Г.Саакян выразил признательность  обеим палатам парламента, главе государства и дружественному народу Боливии за принятие законопроекта о признании и осуждении Геноцида армян.После...
1 декабря состоялись очередные заседания постоянных комиссий НС – по внешним сношениям и по обороне, национальной безопасности и внутренним делам – под председательством соответственно А.Закаряна и К.Нагапетяна, на которых обсуждались подписанное 10 октября 2014 г. в Минске соглашение “О присоединен...
1 декабря в рамках программы “Открытый урок” в парламенте гостили  преподаватели и студенты Американского университета Армении (АУА). Гости приняли участие в четырехдневном заседании НС,  после чего с ними встретилась вице-спикер НС Э.Нагдалян. Приветствуя гостей, она подчеркнула важность ...