ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ասմունքի հանրապետական մանկապատանեկան մրցույթ-փառատոնի ժյուրիի անդամներին
Հուլիսի 4-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց  ասմունքի հանրապետական մանկապատանեկան  մրցույթ-փառատոնի ժյուրիի անդամ մի խումբ մտավորականների:  ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հովանու ներքո 5-րդ անգամ կանցկացվի ասմունքի հանրապետական մանկապատանեկան  մրցույթ-փառատոն,...
04.07.2012
ՀՀ ԱԺ նախագահը հանդիպեց Եվրոպական խորհրդի նախագահի հետ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հուլիսի 4-ին ընդունեց տարածաշրջանային այցով Հայաստան ժամանած Եվրոպական խորհրդի նախագահ Հերման Վան Ռոմպոյին եւ նրա գլխավորած պատվիրակությանը: Ողջունելով բարձրաստիճան հյուրին ` ԱԺ նախագահը կարեւորեց նրա այցը տարածաշրջան եւ նշեց, որ այն լավ հնարավորություն է անմիջականորե...
Եվրոպական խորհրդի նախագահ Հերման Վան Ռոմպոյը` Ազգային ժողովում
Տարածաշրջանային այցի շրջանակներում Երեւանում գտնվող Եվրոպական խորհրդի նախագահ Հերման Վան Ռոմպոյը հուլիսի 4-ին Ազգային ժողովում հանդիպեց խորհրդարանի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հետ, այնուհետեւ  նիստերի դահլիճում  ԱԺ պատգամավորների առջեւ ողջյունի խոսքով հանդես եկավ Ազգային ժողովի  նախագահ...

RA NA Speaker Hovik Abrahamyan Receives the Jury Members of the Republican Youth Recitation Contest-Festival
On July 4 RA NA Speaker Hovik Abrahamyan received a group of intellectuals of the jury members of the Republican Youth Recitation Contest-Festival.Republican Youth Recitation Contest-Festival will be held 5th time under the patronage of the NA Speaker Hovik Abrahamyan. This time it will be dedicated...
04.07.2012
RA NA Speaker Meets the President of the European Council
On July 4 Hovik Abrahamyan, RA NA Speaker received Herman van Rompuy, President of the European Council and the delegation led by him, who arrived in Armenia on regional visit.Welcoming the high-ranking guest the NA Speaker highlighted his visit to the region and noted that it was a good opportunity...
President of the European Council Herman van Rompuy in the National Assembly
On July 4 Herman van Rompuy, President of the European Council being in Yerevan within the framework of regional visit had a meeting with the Speaker of Parliament Hovik Abrahamyan. Afterwards in the session hall before the NA deputies the Speaker of the National Assembly Hovik Abrahamyan had a welc...