Փետրվարի 20-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը վարել է Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը:
Քննարկվել են հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի յոթերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ փետրվարի 23-26-ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագծերը:
ԱԺ յոթերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագծում ընդգրկվել է 7 հարց: ԱԺ առաջիկա քառօրյա նիստերի օրակարգի որոշման նախագծում ընդգրկվել են 134 հարց, 34 միջազգային պայմանագիր:
Հինգերորդ գումարման ԱԺ յոթերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ փետրվարի 23-26 -ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագծերի քվեարկությունը տեղի կունենա Ազգային ժողովի փետրվարի 23-ի  նիստում:
Փետրվարի 20-ին նիստեր են գումարել ԱԺ մշտական հանձնաժողովները: ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Վարդան Այվազյանի նախագահությամբ առաջին ընթերցումով քննարկել է «Ավելացված արժեքի հարկի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրինագիծը, որը ներկայացրել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի առաջի...
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը Վիեննայում հանդիպել է Չեխիայի պատգամավորների պալատի միջնորդությունների հարցերով հանձնաժողովի նախագահի հետ
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը փետրվարի 19-ին Վիեննայում հանդիպում է ունեցել Չեխիայի պատգամավորների պալատի միջնորդությունների հարցերով հանձնաժողովի նախագահ Զուզկա Բեբարովա-Ռույբրովայի հետ: Կողմերը քննարկել են մարտ ամսին ԱԺ փոխնախագահի` Չեխիա կատարելիք այցի մանրամասները: Զուզկա Բեբարովա-Ռույբրո...

On February 20 the RA NA working consultation presided over by the President of the National Assembly Galust Sahakyan was held.
The draft decisions on the agenda of the seventh session of the fifth convocation of the National Assembly and on February 23-26 four-day sittings of the National Assembly were debated.
7 items were included in the draft decision on the agenda of the NA seventh session. 134 items and 34 international treaties were included in the draft decision of the agenda of the upcoming NA four-day sittings.
The voting of the draft decisions on the agenda of the NA seventh session of the fifth convocation and on the agenda of February 23-26 NA four-day sittings will be approved at February 23 sitting of the National Assembly.
On February 20 the NA Standing Committees convened sittings.The RA NA Standing Committee on Economic Affairs moderated by Vardan Ayvazyan in the first reading debated the bill “On Amending the RA Law on Value Added Tax’ which presented the RA First Deputy of Economy Garegin Melkonyan.The bill “On Am...
RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov Meets with the Chair of the Committee on Petitions of the Chamber of Deputies of the Czech Republic in Vienna
On February 19 the RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov had a meeting with Zuzka Bebarova-Rujbrova, the Chair of the Committee on Petitions of the Chamber of Deputies of the Czech Republic.The sides discussed the details of the NA Deputy Speaker’s visit to the Czech Republic in March. Zuzka...