Փետրվարի 17-ին երկօրյա պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանած Վրաստանի խորհրդարանի նախագահ Դավիթ Ուսուպաշվիլիի գլխավորած պատվիրակությունը ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանի ու ՀՀ Ազգային ժողովի եւ Վրաստանի խորհրդարանի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի անդամ Վոլոդյա Բադալյանի ուղեկցությամբ այցելել է Ծիծեռնակաբերդի Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր:
Հյուրերը ծաղկեպսակ եւ ծաղիկներ են դրել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողին, մեկ րոպե լռությամբ հարգել անմեղ զոհերի հիշատակը:
Վրաստանի խորհրդարանի նախագահ Դավիթ Ուսուպաշվիլին վրաց ժողովրդի անունից մեկ անգամ եւս ցավակցություն է հայտնել հայ ժողովրդին 100 տարի առաջ տեղի ունեցած ողբերգության կապակցությամբ: «Ամեն ինչ պետք է անենք, որ ոչ միայն նման ողբերգությունները չկրկնվեն, այլեւ չլինեն պատերազմներ եւ աշխարհում տիրի խաղաղություն», -ասել է Վրաստանի խորհրդարանի նախագահը: Նա նշել է, որ վրաց ժողովուրդը հայ ժողովրդի կողքին է թե տխրության, թե ուրախության պահերին:
Փետրվարի 17-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ, Հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի կառավարման խորհրդի նախագահ Գալուստ Սահակյանն այցելել է բուհ՝ հանդիպելու պրոֆեսորադասախոսական կազմի հետ: Հանդիսավոր միջոցառմանը համալսարանի ռեկտոր Ռուբեն Միրզախանյանը խորհրդարանի ղեկավարին հանձնել է Խաչատուր Աբովյանի անվան ոսկե ...
ՀՀ ԱԺ սոցիալական հարցերի եւ ֆինանսավարկային ու բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների եւ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության Ազգային ժողովի համապատասխան մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստերին մասնակցելու նպատակով փետրվարի 15-18-ը Ստեփանակերտ կգործուղվեն ՀՀ ԱԺ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժող...
Փետրվարի 18-ին՝ ժամը 12:00-ին, ԱԺ 334 սենյակում տեղի կունենան խորհրդարանական լսումներ՝ քննարկելու «Անձնական տվյալների պաշտպանության մասին» եւ դրանով պայմանավորված մի շարք օրենքներում փոփոխություններ եւ լրացումներ նախատեսող օրենսդրական փաթեթը: ...
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը կհանդիպի ԵԱՀԿ ԽՎ-ի գլխավոր քարտուղար Սպենսեր Օլիվերի հետ
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովում (ՀԱՊԿ ԽՎ) ՀՀ Ազգային ժողովի պատվիրակության ղեկավար Էդուարդ Շարմազանովը՝ որպես ՀԱՊԿ ԽՎ-ի ներկայացուցիչ, փետրվարի 18-20-ը Վիեննայում կմասնակցի Եվրոպայում անվտանգության եւ համագործակցության կազմակերպության ...

On February 17 the delegation led by the Speaker of the Georgian Parliament David Usupashvili who had arrived in Armenia on a two-day official visit went to Tsitsernakaberd Armenian Genocide Memorial Complex accompanied by the RA NA Deputy Speaker Hermine Naghdalyan and the member of the Inter-Parliamentary Committee on Cooperation between the RA National Assembly and the Georgian Parliament Vladimir Badalyan.
The guests laid a wreath and flowers at the monument eternalizing the memory of the genocide victims and honoured in one-minute silence the memory of the innocent victims.
In the name of the Georgian people the Speaker of the Georgian Parliament David Usupashvili once again expressed his condolence to the Armenian people in connection with the tragedy occurred to the Armenian people 100 years ago. “We should do our utmost in order not only such tragedies aren’t repeated, but also there aren’t wars, and peace reigns in the world,” the Speaker of the Georgian Parliament said. He has noted that the Georgian people are next to the Armenian people both in the moments of sadness and joy.
On February 17 the RA NA Speaker, the President of the Governmental Council of Armenian State Pedagogical University Galust Sahakyan visited the higher educational institution to meet the professors and the lecturers.At the solemn event the Chancellor of the University Ruben Mirzakhanyan handed Khac...
RA NA Vice President Eduard Sharmazanov is to Meet with the OSCE PA Secretary General Oliver Spencer
Eduard Sharmazanov, the RA NA Vice President, the Head of the RA National Assembly Delegation to the Parliamentary Assembly of the Collective Security Treaty Organization (CSTO PA) as a CSTO PA Representative will take part in the works of the Winter Meeting of the Parliamentary Assembly of the Orga...