Փետրվարի 17-ին երկօրյա պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանած Վրաստանի խորհրդարանի նախագահ Դավիթ Ուսուպաշվիլիի գլխավորած պատվիրակությունը ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանի ու ՀՀ Ազգային ժողովի եւ Վրաստանի խորհրդարանի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի անդամ Վոլոդյա Բադալյանի ուղեկցությամբ այցելել է Ծիծեռնակաբերդի Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր:
Հյուրերը ծաղկեպսակ եւ ծաղիկներ են դրել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողին, մեկ րոպե լռությամբ հարգել անմեղ զոհերի հիշատակը:
Վրաստանի խորհրդարանի նախագահ Դավիթ Ուսուպաշվիլին վրաց ժողովրդի անունից մեկ անգամ եւս ցավակցություն է հայտնել հայ ժողովրդին 100 տարի առաջ տեղի ունեցած ողբերգության կապակցությամբ: «Ամեն ինչ պետք է անենք, որ ոչ միայն նման ողբերգությունները չկրկնվեն, այլեւ չլինեն պատերազմներ եւ աշխարհում տիրի խաղաղություն», -ասել է Վրաստանի խորհրդարանի նախագահը: Նա նշել է, որ վրաց ժողովուրդը հայ ժողովրդի կողքին է թե տխրության, թե ուրախության պահերին:
Փետրվարի 17-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ, Հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի կառավարման խորհրդի նախագահ Գալուստ Սահակյանն այցելել է բուհ՝ հանդիպելու պրոֆեսորադասախոսական կազմի հետ: Հանդիսավոր միջոցառմանը համալսարանի ռեկտոր Ռուբեն Միրզախանյանը խորհրդարանի ղեկավարին հանձնել է Խաչատուր Աբովյանի անվան ոսկե ...
ՀՀ ԱԺ սոցիալական հարցերի եւ ֆինանսավարկային ու բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների եւ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության Ազգային ժողովի համապատասխան մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստերին մասնակցելու նպատակով փետրվարի 15-18-ը Ստեփանակերտ կգործուղվեն ՀՀ ԱԺ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժող...
Փետրվարի 18-ին՝ ժամը 12:00-ին, ԱԺ 334 սենյակում տեղի կունենան խորհրդարանական լսումներ՝ քննարկելու «Անձնական տվյալների պաշտպանության մասին» եւ դրանով պայմանավորված մի շարք օրենքներում փոփոխություններ եւ լրացումներ նախատեսող օրենսդրական փաթեթը: ...
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը կհանդիպի ԵԱՀԿ ԽՎ-ի գլխավոր քարտուղար Սպենսեր Օլիվերի հետ
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովում (ՀԱՊԿ ԽՎ) ՀՀ Ազգային ժողովի պատվիրակության ղեկավար Էդուարդ Շարմազանովը՝ որպես ՀԱՊԿ ԽՎ-ի ներկայացուցիչ, փետրվարի 18-20-ը Վիեննայում կմասնակցի Եվրոպայում անվտանգության եւ համագործակցության կազմակերպության ...

17 февраля прибывшая с двухдневным официальным визитом в Армению делегация Парламента Грузии во главе с Д.Усупашвили в сопровождении вице-спикера НС Э.Нагдалян и члена Межпарламентской комиссии по сотрудничеству между НС РА и Парламентом Грузии В.Бадаляна посетила мемориал Геноцида армян в Цицернакаберде.
Гости возложили венок и цветы к мемориалу, увековечивающему память безвинных жертв геноцида, почтили их минутой молчания.
Председатель Парламента Грузии Д.Усупашвили от имени грузинского народа еще раз выразил соболезнования в связи с 100-й годовщиной преступления против армянского народа. “Должны сделать все, чтобы не только не повторились подобные трагедии, но и не было бы войн и в мире царило согласие”, - отметил глава грузинского парламента.   Он подчеркнул, что грузинский народ рядом с армянским и в скорби, и в радости.
17 февраля Председатель НС, председатель Совета управления Армянского государственного педагогического университета (АГПУ) Г.Саакян посетил вуз – для встречи с профессорско-преподавательским составом.  На торжественном мероприятии ректор АГПУ Р.Мирзаханян вручил спикеру парламента Золотую медал...
Вице-спикер НС Э.Шармазанов встретится с Генеральным секретарем ПА ОБСЕ Спенсером Оливером
18-20 февраля вице-спикер НС, руководитель делегации НС РА в ПА ОДКБ Э.Шармазанов как представитель  ПА ОДКБ примет участие в работе зимней сессии ПА ОБСЕ в Вене. Намечаются встречи вице-спикера НС с Генеральным секретарем ПА ОБСЕ Спенсером Оливером и главами парламентских делегаций, предс...