Սեպտեմբերի 29-ին Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Արեւիկ Պետրոսյանն ընդունեց Միացյալ Նահանգների Միջազգային զարգացման գործակալության տնօրեն Ջատինդեր Չիմային: Հանդիպման առանցքում USAID/ARMENIA ընդհատված ծրագրի վերսկսման, աշխատանքների կազմակերպման ընթացքի, ոլորտների ընտրությանն առնչվող հարցերն էին:
ԱԺ փոխնախագահ Արեւիկ Պետրոսյանը, փոխանցելով ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի ողջույնները, փաստեց, որ ԱԺ նախագահը կարեւորում է USAID/ARMENIA ծրագրի շարունակականությունը եւ համագործակցությունը: Տիկին Պետրոսյանը ներկայացրեց իր մոտեցումները աշխատանքների կազմակերպման եւ համագործակցության հետագա հարցերի շուրջ:
Կողմերը քննարկեցին ծրագրի շրջանակներում ԱԺ մասնագիտական եւ տեխնիկական վերազինմանն առնչվող կոնկրետ հարցեր: Երկուստեք կարեւորվեց հուշագրի ստորագրման անհրաժեշտությունը, ինչը կհստակեցնի համագործակցության շրջանակը եւ արդյունքները:
Սեպտեմբերի 29-ին սկսվեց ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի պաշտոնական այցը Իրանի Իսլամական Հանրապետություն:Կեսօրին, Թեհրանի «Մեհրաբադ» օդանավակայանում ՀՀ ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակությանը դիմավորեց ԻԻՀ Խորհրդարանի նախագահի առաջին տեղակալ, Սեյյեդ Մոհամմադ Հասան Աբութոռաբիֆարդը, ում հետ պ...

29 сентября заместитель Председателя НС А.Петросян приняла директора USAID Джатиндера Чиму.  В центре вимания встречи были вопросы, касающиеся возобновления программы USAID /Armenia ,  хода организации работ, выбора сфер деятельности.
Вице-спикер НС А.Петросян, передав приветствия Председателя НС О.Абраамяна, констатировала, что спикер парламента придает важность преемственности программы USAID /Armenia и сотрудничеству. Г-жа Петросян представила свои подходы к организации работ и  вопросам дальнейшего взаимодействия.
Стороны обсудили в рамках программы конкретные вопросы профессионального и технического переоснащения НС. Обоюдно  была подчеркнута необходимость подписания меморандума, что позволит уточнить рамки сотрудничества и его результаты.
Председатель НС РА О.Абраамян находится в Иране с официальным визитом
29 сентября начался официальный визит Председателя НС РА О.Абраамяна в Исламскую Республику Иран (ИРИ).  В полдень в тегеранском аэропорту “Мехрабад” возглавляемую Председателем НС делегацию встретил первый заместитель Председателя парламента ИРИ  Сейед Мохаммад Хасан Абуторабифард, к...
Главы сельских администраций Гехаркуника в НС
29 сентября по инициативе Постоянной комиссии НС по вопросам сельского хозяйства и охраны природы в парламент были приглашены марзпет (глава областной администрации) Гехаркуника, главы сельских администраций, представители государственных ведомств и общественных организаций области – для обсуждения ...