Սեպտեմբերի 22-ին ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հրայր Կարապետյանը հանդիպեց հանձնաժողովի գործունեության ոլորտներին առնչվող հասարակական կազմակերպությունների  ներկայացուցիչների հետ` քննարկելու ՀԿ-ների եւ հանձնաժողովի համագործակցության շրջանակները,  ուժային կառույցների հասարակական վերահսկողության խնդիրները:
Պարոն Կարապետյանը այդ համագործակցությունը կարեւորեց  ազգային անվտանգության ապահովման, օրենսդրական դաշտում եղած թերությունների բացահայտման ու շտկման, օրենքների հետեւողական կիրառման, ինչպես նաեւ հասարակական իրազեկման տեսանկյունից:
ՀԿ-ների ներկայացուցիչները խոսեցին պաշտպանության, ոստիկանության համակարգերում առկա թերությունները քաղաքացիական վերահսկողության ճանապարհով շտկելու անհրաժեշտության մասին եւ ներկայացրին իրենց առաջարկները:
Արդյունավետ համագործակցություն իրականացնելու նպատակով որոշվեց քննարկումներ կազմակերպել կոնկրետ հարցերի վերաբերյալ` հրավիրելով նաեւ խնդրին առնչվող գործադիր մարմնի ներկայացուցիչներին,   համատեղ այցեր կազմակերպել տարբեր գերատեսչություններ եւ անմիջական շփումների միջոցով ծանոթանալ ժողովրդին հուզող խնդիրներին:
Պարոն Կարապետյանը կարեւորեց  ՀԿ-ների մասնագիտական խորհրդատվության դերը եւ համոզմունք հայտնեց, որ ՀԿ-ների հետ հանձնաժողովի համագործակցությունը կլինի խիստ գործնական, իսկ կատարվելիք քայլերը` հետեւողական:
Սեպտեմբերի 22-ին ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Ֆրանսիա բարեկամության պատգամավորական խումբը հանդիպեց Ֆրանսիայի Առնուվիլ-լե-Գոնեսի քաղաքապետ Միշել Օմասի գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդիպմանը մասնակցում  էին բարեկամության խմբի ղեկավար Արա Բաբլոյանը, խմբի  անդամներ  Գալուստ Սահակյանը եւ Զարուհի Փոստանջյ...

On September 22 Chairman of the NA Standing Committee on Defense, National Security and Internal Affairs Mr. Hrayr Karapetyan met the representatives of the NGOs regarding the spheres of the activity of the committee, in order to discuss the frameworks of the cooperation between the NGOs and the committee, and the problems of public control of the security agencies.
Mr. Karapetyan highlighted that cooperation from the viewpoint of ensuring national security, disclosure and correction of the shortcomings in the legislative field, consistent use of the laws, as well as public awareness.
The representatives of the NGOs spoke about the necessity of correcting the existing shortcomings through civil control and presented their proposals.
For the implementation of effective cooperation it was decided to organize discussions on concrete issues, inviting also the representatives of the executive body regarding the problem, organize joint visits to different institutions and get familiarized with the problems concerning the people through immediate contacts.
Mr. Karapetyan highlighted the role of specialized and advisory role of the NGOs and expressed conviction that the cooperation of the committee with the NGOs will be very practical, and the steps to be taken consistent.
On September 22 Armenia-France Parliamentary Friendship Group of the National Assembly of the Republic of Armenia met the delegation led by the Mayor of Ville D’Arnouville-les-Gonesse Mr. Michel Aumas. Head of the Friendship Group Mr. Ara Babloyan, members of the group Mr. Galust Sahakyan and Mrs. Z...