ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի ուղերձը ԼՂՀ անկախության 18-ամյակի կապակցությամբ
Ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ հայ ժողովրդի ձեռքբերումները խորհրդանշող ամենանշանակալից տոներից մեկի` ԼՂՀ անկախության 18-ամյակի կապակցությամբ:
Գլուխ խոնարհելով Արցախի անկախության համար կյանքը նվիրաբերած մեր հայրենակիցների հիշատակի առջեւ` առավել պարտավորված պետք է լինենք եւ գիտակցենք, որ շարունակական միասնականությունն է լինելու մեր ժողովրդի խաղաղ ապրելու, արարելու եւ նորանոր հաջողություններ արձանագրելու հիմնական գրավականը:
Անկախ ապրելու իրավունք վաստակած արցախահայությանը եւ ողջ հայ ժողովրդին մաղթում եմ երջանկություն, ուժ եւ կորով,  իսկ Արցախի  պաշտպանության, նրա հզորացման ու հայ ժողովրդի բարեկեցության բարձրացման համազգային նպատակների իրականացման գործում` մեզ բոլորիս միասնական կամք ու նպատակադրում»:
02.09.2009
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հանդիպեց ՀՀ ԱԳՆ եւ ՀՀ դիվանագիտական ներկայացուցչությունների ղեկավարների հետ
Սեպտեմբերի 2-ին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունում  տեղի ունեցավ ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հանդիպումը  ՀՀ ԱԳՆ կենտրոնական ապարատի եւ ՀՀ դիվանագիտական ներկայացուցչությունների ղեկավարների հետ` ամենամյա հավաքի շրջանակում: Հայաստանի խորհրդարանի ղեկավարն իր խոսքում անդրադարձ...
ՀՀ ԱԺ աշխատակիցները Եգիպտոսում մասնակցեցին վերապատրաստման դասընթացի
2009 թ. օգոստոսի 16-27-ը ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի 15 աշխատակիցներ մասնակցեցին ԱՊՀ երկրների հետ տեխնիկական համագործակցության եգիպտական հիմնադրամի կազմակերպած «Իրավական մեխանիզմի աշխատանքի կազմակերպում» թեմայով դասընթացին, որն անցկացվում էր Եգիպտոսի դատական հետազոտությունների ազգային կենտրոնում: Վերոնշյալ կե...

Послание Председателя НС РА О.Абраамяна в связи с 18-летием независимости НКР
Сердечно поздравляю вас с одним из самых знаменательных праздников, символизирующих достижения армянского народа, -   18-летием независимости НКР.
Склоняя голову перед памятью наших соотечественников, отдавших жизнь за независимость Арцаха, мы обязаны понимать и осознавать, что главным залогом  мирной, созидательной жизни и новых достижений нашего народа должно быть единение.
Желаю заслужившему право на независимость армянству Арцаха   и всему армянскому народу  счастья, сил и энергии, а в деле защиты Арцаха, укрепления его  мощи и  процветания армянского народа –  решимости и целеустремленности всем нам!”
02.09.2009
Председатель НС РА О.Абраамян встретился с руководителями МИД и диппредставительств РА
2 сентября в МИД РА в рамках ежегодных слетов состоялась встреча Председателя НС РА О.Абраамяна с представителями центрального аппарата МИД РА и дипломатических представительств РА. Глава армянского парламента в своем слове обратился к международной деятельности НС РА и к вопросам углубления со...
Сотрудники НС РА приняли участие в курсе переподготовки в Египте
16-27 августа 2009 г. 15 сотрудников Аппарата НС РА приняли участие в организованном Египетским фондом технического сотрудничества со странами СНГ курсе переподготовки на тему “Организация работы правового механизма”, который проводился в Национальном центре судебных исследований Египта.  Указа...