ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի ուղերձը ԼՂՀ անկախության 18-ամյակի կապակցությամբ
Ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ հայ ժողովրդի ձեռքբերումները խորհրդանշող ամենանշանակալից տոներից մեկի` ԼՂՀ անկախության 18-ամյակի կապակցությամբ:
Գլուխ խոնարհելով Արցախի անկախության համար կյանքը նվիրաբերած մեր հայրենակիցների հիշատակի առջեւ` առավել պարտավորված պետք է լինենք եւ գիտակցենք, որ շարունակական միասնականությունն է լինելու մեր ժողովրդի խաղաղ ապրելու, արարելու եւ նորանոր հաջողություններ արձանագրելու հիմնական գրավականը:
Անկախ ապրելու իրավունք վաստակած արցախահայությանը եւ ողջ հայ ժողովրդին մաղթում եմ երջանկություն, ուժ եւ կորով,  իսկ Արցախի  պաշտպանության, նրա հզորացման ու հայ ժողովրդի բարեկեցության բարձրացման համազգային նպատակների իրականացման գործում` մեզ բոլորիս միասնական կամք ու նպատակադրում»:
02.09.2009
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հանդիպեց ՀՀ ԱԳՆ եւ ՀՀ դիվանագիտական ներկայացուցչությունների ղեկավարների հետ
Սեպտեմբերի 2-ին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունում  տեղի ունեցավ ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հանդիպումը  ՀՀ ԱԳՆ կենտրոնական ապարատի եւ ՀՀ դիվանագիտական ներկայացուցչությունների ղեկավարների հետ` ամենամյա հավաքի շրջանակում: Հայաստանի խորհրդարանի ղեկավարն իր խոսքում անդրադարձ...
ՀՀ ԱԺ աշխատակիցները Եգիպտոսում մասնակցեցին վերապատրաստման դասընթացի
2009 թ. օգոստոսի 16-27-ը ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի 15 աշխատակիցներ մասնակցեցին ԱՊՀ երկրների հետ տեխնիկական համագործակցության եգիպտական հիմնադրամի կազմակերպած «Իրավական մեխանիզմի աշխատանքի կազմակերպում» թեմայով դասընթացին, որն անցկացվում էր Եգիպտոսի դատական հետազոտությունների ազգային կենտրոնում: Վերոնշյալ կե...

Message by Hovik Abrahamyan, President of the National Assembly of the Republic of Armenia on the Occasion of 18th Anniversary of Independence of NKR
I warmly congratulate you on the occasion of the 18th Anniversary of Independence of NKR, one of the most significant holidays symbolizing the achievements of Armenians.
We bow our heads for the memory of those who dedicated their lives to the independence of Artsakh, we are to be more obliged and realize the main pledge for a peaceful life of our people, creation and success is in the continuous unity.
I wish happiness, strength and vigor to all the Armenians and the Armenians in Artsakh, having earned the right of their independence, and to all of us I wish a united will and purposefulness in realizing the defense and strengthening of Artsakh, raising the welfare for Armenians and for realizing Armenian national goals.”
02.09.2009
President of the National Assembly of the Republic of Armenia Hovik Abrahamyan Meets with the Heads of RA Ministry of Foreign Affairs and RA Diplomatic Missions
On September 2, RA NA President Mr. Hovik Abrahamyan met with the Heads of the Central Apparatus of RA Ministry of Foreign Affairs (MFA) and RA Diplomatic Missions within the framework of their annual meeting.The Head of the Armenian parliament referred in his speech to the international activity of...
Armenian Parliament Officials Participate in the Training Course Held in Egypt
From the 16th to the 27th of August, Armenian parliament officials participated in the course on the theme “Organization of Legal Mechanism” organized by the National Center for Judicial Studies and the Egyptian Fund for Technical Cooperation with the Commonwealth States. It was held in the National...