ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի շնորհավորական ուղերձը Գիտելիքի, գրի եւ դպրության օրվա առթիվ
Մարդկային քաղաքակրթության զարգացման, ազգերի ու ժողովուրդների ինքնահաստատման ու հարատեւության հիմքում միշտ էլ եղել եւ մնում է աշխարհաճանաչողության արդյունքում ձեւավորված գիտելիքի ու փորձի փոխանցումը սերունդներին:
Պատմական իրողություններով պայմանավորված` կրթության դերն  առավել նշանակալից է եղել հայ ժողովրդի կյանքում եւ կանխորոշել նրա ապագան: Մաշտոցյան գրերի ստեղծումը, դրան հաջորդած դպրոցաշինության ու կրթության վերելքը մեր ազգային վերածննդի, գիտության ու մշակույթի զարգացման, ազգային ինքնագիտակցության  հիմքն են եղել: Այսօր մենք պարտավոր ենք մեր խոհուն հայրերի ազգանվեր  գործի շարունակողը լինել եւ մշակութային ազգ կոչվելու նրանց վաստակը փոխանցել գալիք սերունդներին:
Սիրելի հայրենակիցներ, գիտության ու կրթության գործի նվիրյալներ, ուսուցիչներ եւ աշակերտներ
Շնորհավորում եմ ձեզ սեպտեմբերի 1-ի` Գիտելիքի, գրի եւ դպրության օրվա առթիվ, հաջողություն եմ մաղթում ձեզ ուսումնառության, ազգային կրթության ու հայեցի դաստիարակության հայրենանվեր գործում»:
01.09.2009
ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստը
Սեպտեմբերի 1-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստը, որտեղ քննարկվեցին ԱԺ չորրորդ գումարման վեցերորդ նստաշրջանի սեպտեմբերի 15-17-ին գումարվող քառօրյա նիստերի օրակարգի  նախագծում ընդգրկվելիք մի շարք օրինագծեր, որոնք արժանացան հանձնաժողովի դրական եզրակացությանը:...
Տեխնիկական աջակցություն` հանձնաժողովին
Սեպտեմբերի 1-ին խորհրդարանի ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողով էին այցելել Գերմանական տեխնիկական համագործակցության ընկերության (GTZ-ի) ծրագրերի տնօրեն Ջեյմս Մակբեթ Ֆորբսը եւ Հայաստանում ԳԴՀ գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Մելանի Մոլթմանը` հանձնաժողովի պատգամավորներին եւ աշխա...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն այցելեց «Բյուրակն» գիտակրթական համալիր
Սեպտեմբերի 1-ին`  Գիտելիքի, գրի եւ դպրության օրը, Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն այցելեց Երեւանի «Բյուրակն» գիտակրթական համալիր, ուր ուղեկցեց իր թոռնիկին` Զորիկին:Հայաստանի խորհրդարանի նախագահը ողջույնի խոսքով հանդես եկավ առաջին դասարանցիներին գիտակրթական համալիրում ողջունելու հանդիսա...

Congratulatory Message by Mr. Hovik Abrahamyan, President of the National Assembly of the Republic of Armenia on the Occasion of Knowledge Day
The transfer of knowledge and experience, formulated as a result of world recognition was always and will be the development of human civilization the base of longevity and self-realization of nations and peoples.
Conditioned with historical facts, the role of education was extremely significant for the Armenians and predetermined its future. The creation of Mashtots letters, school construction and the development of education were the basis of national self-realization. Today we are to continue the patriotic work of our ancestors and transfer their heritage to our future generations.
Teachers and Students
I congratulate you on the occasion of Knowledge Day and wish you success in your patriotic work."
01.09.2009
Meeting of the Standing Committee on State and Legal Affairs of the National Assembly
On September 1st the meeting of the Standing Committee on State and Legal Affairs of the National Assembly took place, where a number of bills, to be included on the agenda of the September 15-17 four-day sittings of the sixths session of the National Assembly of the fourth convocation were debated ...
Technical Assistance to the Committee
On September 1 Mr. James Macbeth Forbes, German Technical Cooperation (GTZ) Team Leader and Ms. Melanie Moltmann, Charge d’Affaires of the Federal Republic of Germany in Armenia visited the NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs to dispose of computer equipment to the ...
President of the РА National Assembly Hovik Abrahamyan Visits “Byurakn” Educational Complex
On September 1, the Knowledge Day, NA President Mr. Hovik Abrahamyan visited the “Byurakn” Educational Complex where he accompanied his grandchild, Zorik. President of the Parliament addressed his welcome speech to first formers in educational complex to great them during this solemn ceremony. He pa...