ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի շնորհավորական ուղերձը Գիտելիքի, գրի եւ դպրության օրվա առթիվ
Մարդկային քաղաքակրթության զարգացման, ազգերի ու ժողովուրդների ինքնահաստատման ու հարատեւության հիմքում միշտ էլ եղել եւ մնում է աշխարհաճանաչողության արդյունքում ձեւավորված գիտելիքի ու փորձի փոխանցումը սերունդներին:
Պատմական իրողություններով պայմանավորված` կրթության դերն  առավել նշանակալից է եղել հայ ժողովրդի կյանքում եւ կանխորոշել նրա ապագան: Մաշտոցյան գրերի ստեղծումը, դրան հաջորդած դպրոցաշինության ու կրթության վերելքը մեր ազգային վերածննդի, գիտության ու մշակույթի զարգացման, ազգային ինքնագիտակցության  հիմքն են եղել: Այսօր մենք պարտավոր ենք մեր խոհուն հայրերի ազգանվեր  գործի շարունակողը լինել եւ մշակութային ազգ կոչվելու նրանց վաստակը փոխանցել գալիք սերունդներին:
Սիրելի հայրենակիցներ, գիտության ու կրթության գործի նվիրյալներ, ուսուցիչներ եւ աշակերտներ
Շնորհավորում եմ ձեզ սեպտեմբերի 1-ի` Գիտելիքի, գրի եւ դպրության օրվա առթիվ, հաջողություն եմ մաղթում ձեզ ուսումնառության, ազգային կրթության ու հայեցի դաստիարակության հայրենանվեր գործում»:
01.09.2009
ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստը
Սեպտեմբերի 1-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստը, որտեղ քննարկվեցին ԱԺ չորրորդ գումարման վեցերորդ նստաշրջանի սեպտեմբերի 15-17-ին գումարվող քառօրյա նիստերի օրակարգի  նախագծում ընդգրկվելիք մի շարք օրինագծեր, որոնք արժանացան հանձնաժողովի դրական եզրակացությանը:...
Տեխնիկական աջակցություն` հանձնաժողովին
Սեպտեմբերի 1-ին խորհրդարանի ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողով էին այցելել Գերմանական տեխնիկական համագործակցության ընկերության (GTZ-ի) ծրագրերի տնօրեն Ջեյմս Մակբեթ Ֆորբսը եւ Հայաստանում ԳԴՀ գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Մելանի Մոլթմանը` հանձնաժողովի պատգամավորներին եւ աշխա...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն այցելեց «Բյուրակն» գիտակրթական համալիր
Սեպտեմբերի 1-ին`  Գիտելիքի, գրի եւ դպրության օրը, Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն այցելեց Երեւանի «Բյուրակն» գիտակրթական համալիր, ուր ուղեկցեց իր թոռնիկին` Զորիկին:Հայաստանի խորհրդարանի նախագահը ողջույնի խոսքով հանդես եկավ առաջին դասարանցիներին գիտակրթական համալիրում ողջունելու հանդիսա...

Поздравление Председателя НС РА О.Абраамяна в связи с Днем знаний
В основе развития человеческой цивилизации, самоутверждения и существования наций и народов всегда была и остается  передача поколениям обретенных в итоге познания мира знаний и опыта.
Обусловленная историческими реалиями, роль образования была наиболее значима в жизни армянского народа и предопределяла его будущее. Создание маштоцевских письмен, последовавшее вслед строительство школ и подъем образования явились фундаментом  нашего национального возрождения, развития науки и культуры,  роста национального самосознания.   Сегодня мы обязаны продолжать патриотическое дело наших мудрых отцов и передать грядущим поколениям их заслуги   в праве называться культурной нацией.
Дорогие соотечественники, подвижники науки и образования, учителя и учащиеся!
Поздравляю вас с 1 сентября – Днем знаний, желаю успехов в учебе, в патриотическом деле национального образования и воспитания в армянском духе!
01.09.2009
1 сентября состоялось заседание Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам, на котором обсуждался ряд включенных в проект повестки дня созываемой 15-17 сентября шестой сессии НС четвертого созыва законопроектов, которые удостоились положительного заключения комиссии.Дебаты по ряду за...
Техническое содействие комиссии
1 сентября парламентскую Постоянную комиссию по финансово-кредитным и бюджетным вопросам посетили директор программ Германского общества технического сотрудничества (GTZ)  Джеймс Макбет Форбс и Временный Поверенный в делах ФРГ в Армении Мелани Мольтман – для передачи компьютерной техники депута...
Председатель НС РА О.Абраамян посетил научно-образовательный комплекс “Бюракн”
1 сентября, в связи с Днем знаний, Председатель НС РА О.Абраамян посетил вместе со своим внуком Зориком  научно-образовательный комплекс “Бюракн” в Ереване.На торжественной церемонии в комплексе спикер парламента приветствовал  первоклассников и, в частности, сказал: “Хочу от имени всех по...