Դեկտեմբերի 6-ին ՀՀ Աժ նախագահ Տիգրան Թորոսյանն ընդունեց Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության դեսպան Նիկոլայ Պավլովին:
Պարոն Պավլովն ԱԺ նախագահին փոխանցեց ՌԴ նորընտիր Պետական Դումայի առաջին նիստին մասնակցելու հրավերը, որը տեղի կունենա Մոսկվայում, դեկտեմբերի կեսին:
ԱԺ նախագահ Տիգրան Թորոսյանը, ընդունելով հրավերը, իր շնորհավորանքները փոխանցեց ՌԴ Պետական Դումայի գործընկերներին` հաջող ընտրությունների եւ օրենսդիր մարմնի ձեւավորման առիթով եւ վստահություն հայտնեց, որ հետայսու եւս հայ-ռուսական միջխորհրդարանական հարաբերությունները կզարգանան եւ երկկողմանի, եւ բազմակողմ կապերի խորացմամբ:
Դեկտեմբերի 6-ին ՀՀ ԱԺ  նախագահ Տիգրան Թորոսյանն ընդունեց Հայաստանում Հունաստանի նորանշանակ դեսպան Իոաննիս Կորինթիոսին:Շնորհավորելով դեսպանին նշանակման առիթով` ԱԺ նախագահը վստահություն հայտնեց, որ պարոն Կորինթիոսը իր գործունեությամբ կնպաստի երկու ժողովուրդների ու պետությունների բարեկամական կապեր...
Դեկտեմբերի 6-ին ՀՀ Աժ նախագահ Տիգրան Թորոսյանն ընդունեց Հայաստանում Իռլանդիայի Հանրապետության դեսպան Ջե‎ֆրի Քիթինգին:Շնորհավորելով նշանակման առիթով` ԱԺ նախագահը վստահություն հայտնեց, որ դեսպանի գործունեությունը կնպաստի երկու երկրների բարեկամության եւ համագործակցության զարգացմանը: Թեպետ աշխարհա...

6 декабря Председатель НС РА Тигран Торосян принял Посла Российской Федерации в Армении Николaя Павлова.
Г-н Павлов передал Председателю НС приглашение на участие в первом заседании новоизбранной Государственной Думы, которое состоится в Москве в середине декабря.
Председатель НС Тигран Торосян, приняв приглашение, передал свои поздравления коллегам из Государственной Думы РФ по поводу успешных выборов и формирования законодательного органа и выразил уверенность, что армяно-российские межпарламентские отношения и впредь будут развиваться по пути углубления как двусторонних, так и многосторонних связей.
6 декабря Председатель НС РА Тигран Торосян принял новоназначенного посла Греции в Армении Иоанниса Коринтиоса. Поздравив посла с назначением, Председатель НС выразил уверенность, что г-н Коринтиос  своей деятельностью будет содействовать углублению дружественных связей двух народов и государст...
6 декабря Председатель НС РА Тигран Торосян принял посла Ирландской Республики в Армении Джефри Китинга.Поздравив в связи с назначением, Председатель НС  выразил уверенность, что деятельность посла будет содействовать развитию дружбы и сотрудничества двух стран. Хотя географически Армения и Ирл...