ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը հունվարի 30-ին Ազգային ժողովում հանդիպել է Երեւանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանի հետ:
Քննարկվել են Երեւան քաղաքի զարգացմանը վերաբերող բազմաթիվ հարցեր:
Անդրադարձ է կատարվել հանրային տրանսպորտի բարելավման եւ երթեւեկության բեռնաթափման խնդրին: Քննարկվել են վերջին օրերին քաղաքում իրականացվող ձնամաքրման աշխատանքներին վերաբերող հարցեր:
Մտքեր են փոխանակվել կառուցապատման ոլորտի, քաղաքի լուսավորության, թափառող շներին վերաբերող եւ բազմաթիվ այլ հարցերի շուրջ:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել շարունակել քննարկումները, այդ թվում՝ օրենսդրական մակարդակում, առկա խնդիրները լուծելու համար:
2020 թվականին օրենսդիրը ՀՀ քրեական օրենսգրքում կատարված փոփոխություններով եւ լրացումներով հստակ արձանագրել է քրեական ենթամշակույթի բացասական ազդեցությունը հասարակական անվտանգության, պետության կողմից սահմանված վարքագծի համապարտադիր կանոնների պահպանման վրա: Օրենսդիրը նաեւ արձանագրել էր, որ քրեական ենթ...

30 января в НС фракция "Гражданский договор" встретилась с мэром Еревана Т.Авиняном.
Рассмотрена проблема улучшения общественного транспорта и разгрузки дорожного движения. Обсуждалась работа по уборке снега, проводимая в столице в последние дни.
Состоялся обмен мнениями по застройке и освещению города, бродячим собакам и многим другим вопросам.
Достигнута договоренность о продолжении обсуждений, в том числе на законодательном уровне, для решения существующих проблем.
В 2020 г. внесенными в Уголовный кодекс РА изменениями и дополнениями законодатель четко зафиксировал негативное влияние криминальной субкультуры на общественную безопасность, соблюдение установленных государством обязательных норм поведения.Законодатель также констатировал, что против распространен...