Ռուբեն Ռուբինյանն ընդունել է Հայաստանում Ավստրիայի դեսպանին
Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը հունվարի 18-ին ընդունել է Հայաստանում Ավստրիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Թոմաս Մյուլմանին (նստավայրը` Թբիլիսի):
Քննարկվել են հայ-ավստրիական համագործակցությանը, տարածաշրջանում տիրող իրավիճակին վերաբերող հարցեր:
18.01.2024
Հունվարի 24-ին՝ ժամը 12:00-ին, ՀՀ ԱԺ նիստերի դահլիճում ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ տեղի են ունենալու ««Մասնագիտական կրթության եւ ուսուցման  մասին» օրենսդրական բարեփոխումներն ու հիմնարար ուղղությունները» թեմ...
«Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանն ԱԺ նիստերին հաջորդող խորհրդարանական ճեպազրույցների ընթացքում անդրադարձել է քաղաքական անցուդարձին, պատասխանել լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների հարցերին: Մանրամասները` տեսանյութում: ...
ԱԺ նիստերին հաջորդող խորհրդարանական ճեպազրույցներին «Հայաստան» խմբակցությունից մասնակցել եւ լրագրողների հարցադրումներին են պատասխանել խմբակցության քարտուղար Արծվիկ Մինասյանն ու պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանը: Մանրամասները` տեսանյութում:   ...
ԱԺ նիստերին հաջորդող խորհրդարանական ճեպազրույցների ընթացքում «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության տեսակետները ներկայացրել ու լրագրողների հարցերին են պատասխանել խմբակցության քարտուղար Արթուր Հովհաննիսյանն ու պատգամավոր Արուսյակ Ջուլհակյանը: Մանրամասները` տեսանյութում: ...

Ruben Rubinyan Receives Ambassador of Austria to Armenia
On January 18, the Vice President of the National Assembly of Armenia Ruben Rubinyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Austria to Armenia Thomas Mühlmann (residence Tbilisi).
Issues regarding the Armenian-Austrian cooperation and the situation in the region were discussed.
18.01.2024
The Secretary of With Honor Faction Tigran Abrahamyan touched upon the political happenings and answered the questions of the media representatives during the parliamentary briefings following the NA sittings....
The Secretary of Armenia Faction Artsvik Minasyan and the deputy Gegham Manukyan attended the parliamentary briefings following the NA sittings and answered the journalists’ questions. ...
During the parliamentary briefings following the NA sittings, the Secretary of the Civil Contract Faction Arthur Hovhannisyan and the deputy Arusyak Julhakyan presented the viewpoints of the Faction and answered journalists’ questions....