ԱԺ հերթական նիստերին հաջորդող խորհրդարանական ճեպազրույցները տեղի կունենան հունվարի 18-ին ԱԺ 334 դահլիճում` հետեւյալ ժամանակացույցով.
Վերջին տարիներին ակտիվացել են Հայաստանի եւ Ավստրիայի խորհրդարանների հարաբերությունները. Սարգիս Խանդանյան
Վերջին տարիներին ակտիվացել են Հայաստանի եւ Ավստրիայի խորհրդարանների հարաբերությունները, շփումները: Արդյունավետ է համագործակցությունը տարբեր միջազգային հարթակներում: Ողջունելով Հայաստան այցելած Ավստրիայի Ազգային խորհրդի պատվիրակությանը` ասել է Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժ...
Հայաստանի եւ Ավստրիայի միջեւ հարաբերությունները հաստատվել են 1992 թվականի հունվարին, եւ այդ ժամանակաշրջանից դրանք դինամիկ զարգանում են: Այս մասին հունվարի 17-ին ասել է ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Ավստրիա բարեկամական խմբի ղեկավար Շիրակ Թորոսյանը՝ Ավստրիայի Ազգային խորհրդի պատգամավորների հետ հանդիպմանը: «Ուզում եմ...
Ավստրիայի խորհրդարանականները հյուրընկալվել են Մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովում
Երախտագիտություն եմ հայտնում Ավստրիայի խորհրդարանին Լեռնային Ղարաբաղի ժողովրդի դեմ Ադրբեջանի իրականացրած էթնիկ զտումը դատապարտող բանաձեւը հոկտեմբերին միաձայն ընդունելու համար: Բազմաթիվ պատգամավորներ հանդես են եկել Ադրբեջանին դատապարտող ելույթներով՝ կոչ անելով Ավստրիայի Դաշնային կառավարությանը սատարե...
Ավստրիայի Ազգային խորհրդի պատվիրակությունն այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր
Հայաստան ժամանած Ավստրիայի Ազգային խորհրդի պատգամավոր Էվա Էռնստ Ձիձիչի գլխավորած  պատվիրակությունը ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Ավստրիա բարեկամական խմբի ղեկավար Շիրակ Թորոսյանի ուղեկցությամբ հունվարի 17-ին այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր: Հյուրերը ծաղիկներ են խոնարհել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատա...

С.Ханданян: “Отношения между парламентами Армении и Австрии в последние годы активизировались”
“В последние годы отношения, контакты между парламентами Армении и Австрии активизировались. Сотрудничество на различных международных площадках эффективно. Приветствуя делегацию Национального совета Австрии, посетившую Армению”, - отметил председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям С.Ханд...
“Отношения между Арменией и Австрией установлены в январе 1992 г., и с тех пор динамично развиваются”, - отметил руководитель группы дружбы НС Армения-Австрия Ш.Торосян на встрече 17 января с депутатами Национального совета Австрии.“Хотелось бы выразить признательность парламенту Австрии за его проа...
Парламентарии Австрии – в Постоянной комиссии по защите прав человека и общественным вопросам
“Выражаю признательность парламенту Австрии за единогласное принятие в октябре резолюции, осуждающей этническую чистку Азербайджаном народа Нагорного Карабаха. Многие депутаты выступили с речами, осуждающими Азербайджан, призывающими федеральное правительство Австрии поддержать Армению и насильствен...
17 января прибывшая в Армению делегация во главе с депутатом Австрийского национального совета Эвой Эрнст Дзидзич в сопровождении руководителя группы дружбы НС Армения-Австрия Ш.Торосяна посетила мемориальный комплекс в Цицернакаберде.Гости возложили цветы к Вечному огню, увековечивающему жертв...