ԱԺ հերթական նիստերին հաջորդող խորհրդարանական ճեպազրույցները տեղի կունենան հունվարի 18-ին ԱԺ 334 դահլիճում` հետեւյալ ժամանակացույցով.
Վերջին տարիներին ակտիվացել են Հայաստանի եւ Ավստրիայի խորհրդարանների հարաբերությունները. Սարգիս Խանդանյան
Վերջին տարիներին ակտիվացել են Հայաստանի եւ Ավստրիայի խորհրդարանների հարաբերությունները, շփումները: Արդյունավետ է համագործակցությունը տարբեր միջազգային հարթակներում: Ողջունելով Հայաստան այցելած Ավստրիայի Ազգային խորհրդի պատվիրակությանը` ասել է Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժ...
Հայաստանի եւ Ավստրիայի միջեւ հարաբերությունները հաստատվել են 1992 թվականի հունվարին, եւ այդ ժամանակաշրջանից դրանք դինամիկ զարգանում են: Այս մասին հունվարի 17-ին ասել է ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Ավստրիա բարեկամական խմբի ղեկավար Շիրակ Թորոսյանը՝ Ավստրիայի Ազգային խորհրդի պատգամավորների հետ հանդիպմանը: «Ուզում եմ...
Ավստրիայի խորհրդարանականները հյուրընկալվել են Մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովում
Երախտագիտություն եմ հայտնում Ավստրիայի խորհրդարանին Լեռնային Ղարաբաղի ժողովրդի դեմ Ադրբեջանի իրականացրած էթնիկ զտումը դատապարտող բանաձեւը հոկտեմբերին միաձայն ընդունելու համար: Բազմաթիվ պատգամավորներ հանդես են եկել Ադրբեջանին դատապարտող ելույթներով՝ կոչ անելով Ավստրիայի Դաշնային կառավարությանը սատարե...
Ավստրիայի Ազգային խորհրդի պատվիրակությունն այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր
Հայաստան ժամանած Ավստրիայի Ազգային խորհրդի պատգամավոր Էվա Էռնստ Ձիձիչի գլխավորած  պատվիրակությունը ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Ավստրիա բարեկամական խմբի ղեկավար Շիրակ Թորոսյանի ուղեկցությամբ հունվարի 17-ին այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր: Հյուրերը ծաղիկներ են խոնարհել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատա...

Sargis Khandanyan: Relations between Parliaments of Armenia and Austria activated in recent years
The relations, the contacts between the parliaments of Armenia and Austria activated in recent years. The cooperation on different international platforms is effective. The Chair of the Standing Committee on Foreign Relations of the National Assembly Sargis Khandanyan said, welcoming the delegation ...
The relations between Armenia and Austria were established in January 1992, and from that period they are dynamically developing. On January 17, the Head of the RA NA Friendship Group Armenia-Austria Shirak Torosyan said this at the meeting with the Members of the National Council of Austria.“I woul...
Austrian parliamentarians hosted by Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs
I express my gratitude to the Austrian Parliament for unanimously adopting the resolution condemning the ethnic cleansing carried out by Azerbaijan against the people of Nagorno-Karabakh in October. Many MPs gave speeches condemning Azerbaijan, calling on the Federal Government of Austria to support...
Delegation of National Council of Austria Visits Tsitsernakaberd Memorial Complex
On January 17, the delegation led by the Member of the National Council of Austria Ewa Ernst-Dziedzic arrived in Armenia visited Tsitsernakaberd Memorial Complex accompanied by the Head of the RA NA Friendship Group Armenia-Austria Shirak Torosyan. The guests laid flowers at the Eternal Fire perpetu...