Չեխիայի Հանրապետության Սենատի պատվիրակությունը Հայաստանում
Հունիսի 19-21-ը Հայաստանում կլինեն Չեխիայի Հանրապետության Սենատի արտաքին հարաբերությունների, պաշտպանության եւ անվտանգության  հարցերի հանձնաժողովի պատվիրակության անդամները:
Հունիսի 19-ին պատվիրակությանը կընդունի ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Ռուստամյանը, այնուհետեւ պատվիրակության անդամները ծաղկեպսակ կդնեն Ծիծեռնակաբերդում` ցեղասպանության զոհերի հուշահամալիրում: Նույն օրը  պատվիրակությանը կընդունի ՀՀ արտաքին գործերի փոխնախարար Արման Կիրակոսյանը:
Հունիսի 20-ին  Չեխիայի Հանրապետության Սենատի արտաքին հարաբերությունների, պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի հանձնաժողովի պատվիրակության անդամներին կընդունի  ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արամայիս Գրիգորյանը: Նույն օրը պատվիրակությանը կընդունի պաշտպանության փոխնախարար Արթուր Աղաբեկյանը:
Հունիսի 21-ին նախատեսված է հանդիպում ՀՀ փոխոստիկանապետ Արարատ Մահտեսյանի հետ:
Օգնել անհայտ կորածների որոնումներին
Հունիսի 16-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Տիգրան Թորոսյանն ընդունեց Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի պատվիրակությանը`  Իվ Առնոլդի ղեկավարությամբ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին անհայտ կորած անձանց որոնումներին եւ նրանց ընտանիքներին ցուցաբերվող աջակցության խնդիրները: Կարեւորելով հարցի քննարկումը մարդասիրական հ...
15-ամյա համագործակցությունը գնահատվեց արդյունավետ
Հունիսի 16-ին Ազգային ժողովի ֆինանսավարկային, բյուջետային եւ տնտեսական հարցերի հանձնաժողովընախաձեռնել էր խորհրդարանական լսումներ`  «Հայաստանը եւ Արժույթի միջազգային հիմնադրամը. համագործակցություն հանուն զարգացման» թեմայով: Քննարկումներին ներկա էին օրենսդիր եւ գործադիր մարմինների, Կենտրոնական բա...
Հնդկաստանի դեսպանը խորհրդարանում
Հունիսի 16-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Տիգրան Թորոսյանը ընդունեց Հայաստանում Հնդկաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Րինա Պանդեյին: Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին միջխորհրդարանական կապերի խորացման հարցեր: Տիկին Պանդեյը, նշելով Հնդկաստանի եւ Հայաստանի միջեւ քաղաքական ու տնտեսական գործուն կապերի առկայությունը, պաշ...

Делегация Сената Чешской Республики в Армении
19-21 июня в Армению прибудут члены делегации Комиссии по внешним отношениям, вопросам обороны и безопасности Сената Чешской Республики.
19 июня делегацию примет председатель Постоянной комиссии НС по внешним сношениям А.Рустамян, затем члены делегации возложат венок в Цицернакаберде к мемориалу  Геноцида армян. В тот же день делегацию примет замминистра ИД РА  А.Киракосян.
20 июня членов делегации Комиссии по внешним отношениям, вопросам обороны и безопасности Сената Чешской Республики примет председатель Постоянной комиссии НС по обороне, нацбезопасности и внутренним делам  А.Григорян. В тот же день делегацию примет замминистра обороны А.Агабекян.
На 21 июня намечена встреча с замначальника Полиции РА А.Махтесяном.
16.06.2006
Содействовать поиску без вести пропавших лиц
16 июня Председатель НС РА Тигран Торосян принял делегацию Международного комитета Красного Креста во главе с Ивом Арнольдом. В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся поисков без вести пропавших лиц и оказываемой помощи их семьям. Подчеркнув важность рассмотрения вопроса в гуманитарном аспе...
15-летнее сотрудничество оценено как эффективное
16 июня Постоянная комиссия НС по финансово-кредитным, бюджетным  и экономическим вопросам  инициировала парламентские слушания  “Армения и Международный валютный фонд (МВФ): сотрудничество во имя развития”. В обсуждениях  участвовали представители законодательной и исполнительно...
Посол Индии в Парламенте
16 июня Председатель НС РА Тигран Торосян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Индии в Армении Рину Пандей.В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся углубления межпарламентских связей. Г-жа Пандей, отметив наличие действенных политических и экономических связей между Индией и Арме...