Չեխիայի Հանրապետության Սենատի պատվիրակությունը Հայաստանում
Հունիսի 19-21-ը Հայաստանում կլինեն Չեխիայի Հանրապետության Սենատի արտաքին հարաբերությունների, պաշտպանության եւ անվտանգության  հարցերի հանձնաժողովի պատվիրակության անդամները:
Հունիսի 19-ին պատվիրակությանը կընդունի ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Ռուստամյանը, այնուհետեւ պատվիրակության անդամները ծաղկեպսակ կդնեն Ծիծեռնակաբերդում` ցեղասպանության զոհերի հուշահամալիրում: Նույն օրը  պատվիրակությանը կընդունի ՀՀ արտաքին գործերի փոխնախարար Արման Կիրակոսյանը:
Հունիսի 20-ին  Չեխիայի Հանրապետության Սենատի արտաքին հարաբերությունների, պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի հանձնաժողովի պատվիրակության անդամներին կընդունի  ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արամայիս Գրիգորյանը: Նույն օրը պատվիրակությանը կընդունի պաշտպանության փոխնախարար Արթուր Աղաբեկյանը:
Հունիսի 21-ին նախատեսված է հանդիպում ՀՀ փոխոստիկանապետ Արարատ Մահտեսյանի հետ:
Օգնել անհայտ կորածների որոնումներին
Հունիսի 16-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Տիգրան Թորոսյանն ընդունեց Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի պատվիրակությանը`  Իվ Առնոլդի ղեկավարությամբ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին անհայտ կորած անձանց որոնումներին եւ նրանց ընտանիքներին ցուցաբերվող աջակցության խնդիրները: Կարեւորելով հարցի քննարկումը մարդասիրական հ...
15-ամյա համագործակցությունը գնահատվեց արդյունավետ
Հունիսի 16-ին Ազգային ժողովի ֆինանսավարկային, բյուջետային եւ տնտեսական հարցերի հանձնաժողովընախաձեռնել էր խորհրդարանական լսումներ`  «Հայաստանը եւ Արժույթի միջազգային հիմնադրամը. համագործակցություն հանուն զարգացման» թեմայով: Քննարկումներին ներկա էին օրենսդիր եւ գործադիր մարմինների, Կենտրոնական բա...
Հնդկաստանի դեսպանը խորհրդարանում
Հունիսի 16-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Տիգրան Թորոսյանը ընդունեց Հայաստանում Հնդկաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Րինա Պանդեյին: Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին միջխորհրդարանական կապերի խորացման հարցեր: Տիկին Պանդեյը, նշելով Հնդկաստանի եւ Հայաստանի միջեւ քաղաքական ու տնտեսական գործուն կապերի առկայությունը, պաշ...

Delegation of the Senate of the Czech Republic
On June 19-21 the members of the delegation of the Committee on Foreign Affairs, Defence and Security of the Senate of the Czech Republic will be in Armenia.
On June 19 Armen Roustamyan, Chairman of the NA Standing Committee on Foreign Affairs will receive the delegation, then the delegation members will lay down a wreath in Tsitsernakaberd, at the memorial complex of the Genocide victims. The same day Arman Kirakosyan, RA Deputy Foreign Minister will receive the delegation.
On June 20 Aramayis Grigoryan, Chairman of the NA Standing Committee on Defence, National Security and Internal Affairs will receive the delegation members of the Committee on Foreign Affairs, Defence and Security of the Senate of the Czech Republic. The same day Artur Aghabekyan, RA Deputy Defence Minister will receive the delegation.
On June 21 a meeting with Ararat Mahtesyan, Deputy Head of the RA Police is envisaged.
To Help Search the Missing Persons
On June 16 the RA NA Speaker Tigran Torosyan received the delegation of the International Red Cross Committee headed by Yves Arnold. During the meeting issues connected with the searches of the lost persons and the support of their families were discussed. Highlighting the fact that the di...
15 years old Cooperation Evaluated as an Efficient One
One June 16, the NA Standing Committee on Financial-Credit, Budgetary and Economic Affairs initiated parliamentary hearings on the theme “Armenia and the International Monetary Fund: Cooperation for Development.” Representatives of legislative and executive bodies and of the Central Bank, IMF respon...
Ambassador of India in Parliament
On June 16 Tigran Torosyan, RA NA President received Rina Pandey, Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of India to Armenia.During the meeting issues of deepening interparliamentary ties were discussed. Ms. Pandey, noting that the availability of political and economic practical ties between ...