Փետրվարի 3-ի նիստում Բաբկեն Թունյանի նախագահությամբ առաջին ընթերցմամբ քննարկվել է Կառավարության հեղինակած ««Առեւտրի եւ ծառայությունների մասին» օրենքում լրացումներ կատարելու մասին» եւ «Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ Հայաստանի Հանրապետության օրենսգրքում լրացում եւ փոփոխություններ կատարելու մասին» օրինագծերի փաթեթը:
Գազալցակայաններում եւ բենզալցակայաններում պարբերաբար անցկացված ստուգաչափումների արդյունքում համապատասխան տեսչական մարմնի կողմից բացահայտվել են տնտեսվարողների իրականացրած անթույլատրելի միջամտություններ եւ թերի լիցքավորումներ: Դրանց բացառման նպատակով վառելիքի, սեղմված բնական կամ հեղուկացված նավթային գազերի մանրածախ առեւտրի կետերում առկա լիցքավորման վառելիքաբաշխիչ աշտարակները պետք է կահավորված լինեն Կառավարության կողմից սահմանված պահանջներին համապատասխանող էլեկտրոնային «Կարգաբերման ռեժիմի» ռեգիստրով:
Պատգամավորները, ողջունելով նախաձեռնությունը, ներկայացրել են իրենց մտահոգությունները եւ դիտողությունները: Կարեւորվել են սպառողների իրավունքների լիարժեք պաշտպանությունը, ոլորտում թափանցիկ գործունեությունը:
Որոշվել է նախաձեռնությունը լրամշակելու նպատակով քննարկումը հետաձգել մինչեւ երկու ամիս ժամկետով:
ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի փետրվարի 3-ի նիստում առաջին ընթերցումով քննարկվել է ««Ավտոմոբիլային տրանսպորտի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն եւ լրացումներ կատարելու մասին» եւ ««Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ» օրենսգրքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենսդրական փաթեթը: ՀՀ տարած...
ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը փետրվարի 3-ի նիստում քննարկել եւ հաստատել է Պետական գույքի մասնավորեցման 2017-2020 թվականների ծրագրի կատարման 2020 թվականի տարեկան հաշվետվությունը: ՀՀ պետական գույքի կառավարման կոմիտեի նախագահ Առնակ Ավետիսյանի խոսքով` հաշվետվությունն ընդգրկում է 2020 օրաց...

3 февраля на заседании под председательством Б.Туняна обсужден в первом чтении законодательный   пакет инициированных правительством проектов о внесении поправок в закон “О торговле и услугах” и в Кодекс РА об административных правонарушениях.
Депутаты приветствовали инициативу по урегулированию проблемы неполных заправок на газо-   и бензозаправочных станциях (ГЗС, БЗС), высказали свои опасения и замечания. Подчеркнута важность полноценной защиты прав потребителей и прозрачной деятельности в сфере.
Для доработки инициативы принято решение отложить обсуждение на срок до двух месяцев.
3 февраля на заседании Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам в первом чтении обсужден законодательный пакет о внесении поправок в закон “Об автомобильном транспорте” и в  Кодекс РА об административных правонарушениях.По словам заместителя министра территориального управления и инфрас...
3 февраля Постоянная комиссия НС по экономическим вопросам обсудила и утвердила годовой отчет за 2020 г. о выполнении Программы приватизации государственного имущества на 2017-2020 гг.По повестке заседания обстоятельно выступил председатель Комитета по управлению государственным имуществом РА А.Авет...