Հիմք ընդունելով Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան գումարելու վերաբերյալ Ազգային ժողովի պատգամավորների նախաձեռնությունը եւ Ազգային ժողովի խորհրդի 2022 թվականի հունիսի 30-ի ԱԺԽՈ-045-Լ որոշումը, առաջնորդվելով Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 44-րդ հոդվածներով` ...
Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի նախագահությամբ հունիսի 30-ին գումարվել է ԱԺ խորհրդի արտահերթ նիստ: Խորհուրդը համաձայնություն է տվել 2022 թ. հուլիսի 1-ին՝ ժամը 11:00-ին, նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով եւ ժամկետում Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան գումարելուն:   ...
ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի ուշադրության կենտրոնում մշտապես եղել են եւ կան երեխաների իրավունքների պաշտպանության խնդիրներն ու դրանց լուծման ուղիները: Հանձնաժողովի նախագահ Թագուհի Թովմասյանը հունիսի 30-ին հանդիպել է Հայաստանում ՅՈւՆԻՍԵՖ-ի ներկայացուցիչ...
Խորհրդարանը հունիսի 30-ի արտահերթ նստաշրջանում կրկին քննարկել է Վճռաբեկ դատարանի հակակոռուպցիոն պալատի կոռուպցիոն հանցագործությունների քննության դատական կազմի դատավորի թափուր տեղի համար առաջադրված թեկնածուի ընտրության հարցը: Հիշեցնենք, որ Բարձրագույն դատական խորհուրդը հունիսի 29-ի նիստում այդ պաշտոն...
Հունիսի 30-ին Ազգային ժողովը շարունակել է արտահերթ նստաշրջանի աշխատանքը: Ազգային ժողովի հաշվիչ հանձնախմբի նախագահ Նարեկ Բաբայանը ներկայացրել է Վճռաբեկ դատարանի հակակոռուպցիոն պալատի կոռուպցիոն հանցագործությունների քննության դատական կազմի դատավորների թեկնածուների գաղտնի քվեարկության արդյունքները...

Taking as a basis the initiative of the National Assembly deputies on convening the extraordinary session of the National Assembly and the NACD-045-L decision of 1 July 2022 of the National Assembly Council, being led by Article 100 of the Constitution and Article 44 of the Constitutional Law the Ru...
On June 30, an extraordinary sitting of the NA Council, presided over by the President of the National Assembly of Armenia Alen Simonyan was convened.The Council agreed to convene the extraordinary session of the National Assembly on July 1, 2022 at 11:00, according to the agenda and within the time...
The focus of attention of the NA Standing Committee on Human Rights Protection and Public Affairs has always been and continues to be the problems of the rights of children and ways of their solution. On June 30, the Committee Chair Taguhi Tovmasyan met with the UNICEF representative in Armenia Chri...
The parliament again debated the issue of the election of a candidate nominated for the vacant position of a judge of the judicial composition in the crime investigation of the Anti-Corruption ...
On June 30, the National Assembly continued the work of the extraordinary session.The Chairman of the Accounting Committee of the National Assembly Narek Babayan presented the results of the secret ballot of the candidates for the judges of the judicial composition of the investigation of the corrup...