Հիմք ընդունելով Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան գումարելու վերաբերյալ Ազգային ժողովի պատգամավորների նախաձեռնությունը եւ Ազգային ժողովի խորհրդի 2022 թվականի հունիսի 30-ի ԱԺԽՈ-045-Լ որոշումը, առաջնորդվելով Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 44-րդ հոդվածներով` ...
Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի նախագահությամբ հունիսի 30-ին գումարվել է ԱԺ խորհրդի արտահերթ նիստ: Խորհուրդը համաձայնություն է տվել 2022 թ. հուլիսի 1-ին՝ ժամը 11:00-ին, նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով եւ ժամկետում Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան գումարելուն:   ...
ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի ուշադրության կենտրոնում մշտապես եղել են եւ կան երեխաների իրավունքների պաշտպանության խնդիրներն ու դրանց լուծման ուղիները: Հանձնաժողովի նախագահ Թագուհի Թովմասյանը հունիսի 30-ին հանդիպել է Հայաստանում ՅՈւՆԻՍԵՖ-ի ներկայացուցիչ...
Խորհրդարանը հունիսի 30-ի արտահերթ նստաշրջանում կրկին քննարկել է Վճռաբեկ դատարանի հակակոռուպցիոն պալատի կոռուպցիոն հանցագործությունների քննության դատական կազմի դատավորի թափուր տեղի համար առաջադրված թեկնածուի ընտրության հարցը: Հիշեցնենք, որ Բարձրագույն դատական խորհուրդը հունիսի 29-ի նիստում այդ պաշտոն...
Հունիսի 30-ին Ազգային ժողովը շարունակել է արտահերթ նստաշրջանի աշխատանքը: Ազգային ժողովի հաշվիչ հանձնախմբի նախագահ Նարեկ Բաբայանը ներկայացրել է Վճռաբեկ դատարանի հակակոռուպցիոն պալատի կոռուպցիոն հանցագործությունների քննության դատական կազմի դատավորների թեկնածուների գաղտնի քվեարկության արդյունքները...

1 июля, в 11:00, по решению Председателя НС созывается внеочередная сессия парламента
На основании инициативы депутатов НС о созыве внеочередной сессии парламента и решения Совета НС от 30 июня 2022 г., руководствуясь ст.100 Конституции и ст.44 Конституционного закона "Регламент Национального Собрания", 1 июля, в 11:00, по решению Председателя НС созывается внеочередная сессия НС – с...
30 июня под председательством спикера парламента А.Симоняна созвано внеочередное заседание Совета НС.Совет дал согласие на созыв внеочередной сессии НС 1 июля 2022 г, в 11:00, с повесткой дня и сроками, установленными инициатором....
В центре внимания Постоянной комиссии НС по защите прав человека и общественным вопросам всегда были и остаются проблемы защиты прав детей, пути их решения.30 июня председатель комиссии Т.Товмасян встретилась с представителем ЮНИСЕФ в Армении К.Вайганд и руководителем отдела коммуникаций З.Саргсян.П...
30 июня на внеочередном заседании парламент вновь обсудил вопрос избрания кандидата на вакантную должность судьи Судейской коллегии по расследованию коррупционных преступлений Антикоррупционной палаты Кассационного суда (АП КС).29 июня Высший судебный совет (ВСС) выдвинул кандидатуры Р.Мхитаряна, А....
30 июня Национальное Собрание продолжило работу внеочередной сессии.Председатель Счетной комиссии НС Н.Бабаян представил результаты тайного голосования кандидатов в судьи Судейской коллегии по расследованию коррупционных преступлений Антикоррупционной палаты Кассационного суда (АП КС).С.Чичоян и К.Б...