Վահան Նարիբեկյանը ներկայացրել է ԱԺ աշխատակազմի 2021 թ. ծախսերն ու կատարողական ցուցանիշները
2021 թ. բյուջետային հատկացումներին եւ դրանց կատարողականներին անդրադարձ է եղել հունիսի 2-ին ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական եւ ֆինանսավարկային ու բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում: ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Վահան Նարիբեկյանը ներկայացրել է «ՀՀ 2021 թվականի պետական բյ...
Գերատեսչությունների ներկայացուցիչներն անդրադարձել են նախորդ տարի իրականացված ծրագրերին եւ միջոցառումներին
2021 թ. Արդարադատության նախարարությանը պետական բյուջեից տրամադրվել է 23,6 մլրդ դրամ. կատարողականը կազմել է 83,3 տոկոս: Այս մասին բարձրաձայնել է ՀՀ արդարադատության նախարար Կարեն Անդրեասյանը: Նախարարի գնահատմամբ՝ 2021 թ. Հարկադիր կատարման ծառայության արդյունավետ աշխատանքի շնորհիվ ավելացել են վարույթնե...
Ներկայացվել են պետական կառավարման մարմինների ծախսերը
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը 1 ծրագրի շրջանակում 2021 թ. իրականացրել է 9 միջոցառում: Կատարողականը կազմել է 93,9 տոկոս: Նախապես հաստատված պլանով այս կառույցին պետք է հատկացվեր 1 մլրդ  865,6 մլն դրամ, սակայն ճշտված պլանը կազմել է 6 մլրդ 373 մլն դրամ` պայմանավորված ԱԺ արտահերթ եւ ՏԻՄ ընտրությ...
Ներկայացվել են ՀՀ վարչապետի եւ Հանրապետության նախագահի աշխատակազմերի նախորդ տարվա կատարողականները
Հունիսի 2-ին ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական եւ ֆինանսավարկային ու բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների hամատեղ նիստում քննարկվել են նախորդ տարվա բյուջետային հատկացումների կատարողականները: Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը նշել է, որ հաշվետու տարում ցուցանիշային լավ արդյունք է գրանցվ...
ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական ու Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստի ուղիղ հեռարձակումը: ...
2021 թ. ՄԻՊ աշխատակազմը շարունակել է բնականոն աշխատանքը
2021թ. պետական բյուջեով ՄԻՊ աշխատակազմի կողմից նախատեսված է եղել մեկ ծրագրի իրականացում, որը ներառում է 5 միջոցառում: Փաստացի, 2021 թ. ընթացքում ծախսը կազմել է 531,3 մլն դրամ, կատարողականը՝ 97,4 տոկոս: Այս մասին տեղեկացրել է ՀՀ ֆինանսների նախարար Տիգրան Խաչատրյանն ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանությա...
Մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի ու Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում 2021 թ. պետական բյուջեի կատարողականի նախնական քննարկումների ուղիղ հեռարձակումը:...

В.Нарибекян представил расходы и показатели деятельности Аппарата НС в 2021 году
2 июня на совместном заседании постоянных комиссий НС по государственно-правовым вопросам и по финансово-кредитным и бюджетным вопросам рассмотрены бюджетные ассигнования законодательному органу на 2021 г. и их исполнение.  Руководитель-генеральный секретарь Аппарата НС В.Нарибекян представил к...
Представлены реализованные в прошлом году программы и мероприятия ведомств
Министр юстиции РА К.Андреасян сообщил, что в 2021 г. Министерству юстиции из госбюджета выделено 23,6 млрд драмов. Эффективность составила 83,3%”. По словам министра, в отчетном году  благодаря эффективной работе Службы принудительного исполнения увеличились производства и суммы конфискованног...
Представлены расходы органов госуправления
Центральной избирательной комиссией (ЦИК) в рамках 1 программы в 2021 г. проведено 9 мероприятий. Эффективность составила 93,9%. По заранее утвержденному плану на эту структуру должно было быть выделено 1 млрд 865,6 млн драмов, но скорректированный план составил 6 млрд 373 млн, в связи с внеочередны...
Представленo исполнение госбюджета прошлого года аппаратами Премьер-министра РА и Президента Республики
2 июня на совместном заседании постоянных комиссий НС по государственно-правовым и финансово-кредитным и бюджетным вопросам обсуждено исполнение в 2021 г. бюджетных ассигнований. Руководитель Аппарата Премьер-министра А.Арутюнян отметил, что в отчетном году зафиксирован хороший показатель – исполнен...
Аппарат омбудсмена в 2021 г. продолжал работать в нормальном русле
“В 2021 г. Аппарат Защитника прав человека (ЗПЧ) предусматривал реализацию одной госбюджетной программы, включающей 5 мероприятий. Расходы составили 531,3 млн драмов, исполнение - 97,4%”, - сообщил 2 июня министр финансов Т.Хачатрян на совместном заседании постоянных комиссий НС по защите прав челов...