Վահան Նարիբեկյանը ներկայացրել է ԱԺ աշխատակազմի 2021 թ. ծախսերն ու կատարողական ցուցանիշները
2021 թ. բյուջետային հատկացումներին եւ դրանց կատարողականներին անդրադարձ է եղել հունիսի 2-ին ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական եւ ֆինանսավարկային ու բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում: ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Վահան Նարիբեկյանը ներկայացրել է «ՀՀ 2021 թվականի պետական բյ...
Գերատեսչությունների ներկայացուցիչներն անդրադարձել են նախորդ տարի իրականացված ծրագրերին եւ միջոցառումներին
2021 թ. Արդարադատության նախարարությանը պետական բյուջեից տրամադրվել է 23,6 մլրդ դրամ. կատարողականը կազմել է 83,3 տոկոս: Այս մասին բարձրաձայնել է ՀՀ արդարադատության նախարար Կարեն Անդրեասյանը: Նախարարի գնահատմամբ՝ 2021 թ. Հարկադիր կատարման ծառայության արդյունավետ աշխատանքի շնորհիվ ավելացել են վարույթնե...
Ներկայացվել են պետական կառավարման մարմինների ծախսերը
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը 1 ծրագրի շրջանակում 2021 թ. իրականացրել է 9 միջոցառում: Կատարողականը կազմել է 93,9 տոկոս: Նախապես հաստատված պլանով այս կառույցին պետք է հատկացվեր 1 մլրդ  865,6 մլն դրամ, սակայն ճշտված պլանը կազմել է 6 մլրդ 373 մլն դրամ` պայմանավորված ԱԺ արտահերթ եւ ՏԻՄ ընտրությ...
Ներկայացվել են ՀՀ վարչապետի եւ Հանրապետության նախագահի աշխատակազմերի նախորդ տարվա կատարողականները
Հունիսի 2-ին ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական եւ ֆինանսավարկային ու բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների hամատեղ նիստում քննարկվել են նախորդ տարվա բյուջետային հատկացումների կատարողականները: Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը նշել է, որ հաշվետու տարում ցուցանիշային լավ արդյունք է գրանցվ...
ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական ու Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստի ուղիղ հեռարձակումը: ...
2021 թ. ՄԻՊ աշխատակազմը շարունակել է բնականոն աշխատանքը
2021թ. պետական բյուջեով ՄԻՊ աշխատակազմի կողմից նախատեսված է եղել մեկ ծրագրի իրականացում, որը ներառում է 5 միջոցառում: Փաստացի, 2021 թ. ընթացքում ծախսը կազմել է 531,3 մլն դրամ, կատարողականը՝ 97,4 տոկոս: Այս մասին տեղեկացրել է ՀՀ ֆինանսների նախարար Տիգրան Խաչատրյանն ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանությա...
Մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի ու Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում 2021 թ. պետական բյուջեի կատարողականի նախնական քննարկումների ուղիղ հեռարձակումը:...

Vahan Naribekyan Presents Expenditures and Performance Indicators of NA Staff for 2021
On June 2, at the joint sitting of the RA NA Standing Committees on State and Legal Affairs and on Financial-Credit and Budgetary Affairs the budgetary allocations and their performances for 2021 were touched upon. The RA NA Chief of Staff, Secretary General Vahan Naribekyan presented the brief desc...
Representatives of Departments Refer to Programs and Measures Implemented in Previous Year
23.6 billion AMD was allocated to the Ministry of Justice from the state budget in 2021. The performance was 83.3%. The RA Minister of Justice Karen Andreasyan said about this. According to the Minister, in 2021, the proceedings and the confiscated money increased due to the efficient work of the Co...
Expenditures of State Administration Bodies Presented
The Central Electoral Commission carried out 9 measures within the framework of 1 program in 2021. The performance was 93.9%. According to the pre-approved plan, 1 billion 865.6 million AMD should be allocated to this structure, but the adjusted plan was 6 billion 373 million AMD, in connection with...
Performances for Previous Year of Staffs of RA Prime Minister and President of the Republic Are Presented
On June 2, at the joint sitting of the RA NA Standing Committees on State and Legal Affairs and on Financial-Credit and Budgetary Affairs the performances of the budgetary allocations for the previous were discussed.The Chief of Staff of the Prime Minister Arayik Harutyunyan noted that in the report...
Ombudsman’s Staff Continued its Normal Work in 2021
According to the state budget for 2021, the implementation of one program was envisaged by the Staff of the Human Rights Defender. It includes 5 measures. In fact, the expenditure was 531.3 billion AMD during 2021, the performance – 97.4%. The RA Minister of Finance Tigran Khachatryan informed about...