Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստերում շարունակվում են բյուջետային քննարկումները
Հոկտեմբերի 30-ին խորհրդարանի մշտական հանձնաժողովներում շարունակվեցին բյուջետային քննարկումները:ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում քննարկվեցին «2009 թ. պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագծով մար...
30.10.2008
Հայաստանում կբացվի Գերմանական համալսարան
Ազգային ժողովի գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանը հոկտեմբերի 30-ին  ընդունեց  Հայաստանում բացվելիք` Գերմանական համալսարանի հիմնադիր Պաուլ Իմհոֆին,  համալսարանի տնօրենների խորհրդի հիմնադիր նախագահ Էդուարդ Սարոյանին եւ ...
Վիետնամի խորհրդարանի նախագահի շնորհավորանքը ԱԺ նախագահին
Վիետնամի Սոցիալիստական Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Նգուեն Ֆու Չոնգը շնորհավորական ուղերձ է հղել ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանին պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ` իր եւ խորհրդարանի անունից մաղթելով հաջողություններ բարձր պաշտոնում: Պարոն Նգուեն Ֆու Չոնգը հույս է հայտնել, որ ավանդական բարեկամա...
Ազգային ժողովը հասարակության հետ առավել ակտիվ համագործակցության անհրաժեշտություն է տեսնում
Հոկտեմբերի 30-ին ՀՀ Ազգային ժողովի գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանը հանդիպեց ՀՀ-ում գրանցված 71 հասարակական կազմակերպությունների եւ միությունների ինքնակազմակերպված «Հանրային ցանց»-ի ներկայացուցիչների հետ:Պարոն Աշոտյանը ողջ...

В Армении откроется Германский университет
Председатель Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта А.Ашотян 30 октября принял учредителя Германского университета в Армении Пауля Имхоффа, учредительного председателя Совета директоров университета  Э.Сарояна и востоковеда Р.Сафрастяна, который возьм...
30.10.2008
Поздравление председателя парламента Вьетнама
Председатель Национального Собрания  Социалистической Республики Вьетнам  Нгуен Фу Чонг направил поздравительное послание Председателю НС Овику Абраамяну в связи с избранием на пост, пожелав от имени парламента и своего лично успехов на высокой должности. Г-н Нгуен Фу Чонг выразил надежду,...
Национальное Собрание видит необходимость более активного сотрудничества с обществом
30 октября председатель Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта А.Ашотян встретился с  представителями самоорганизованной “Общественной сети”  зарегистрированных в РА более 70 общественных организаций и об’единений. Г-н Ашотян приветствовал станов...