Հոկտեմբերի 27-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Հարավային Կովկասում Եվրամիության հատուկ ներկայացուցիչ, դեսպան Պիտեր Սեմնեբիին: Հանդիպմանը ներկա էին ԵՄ-ում նախագահող Ֆրանսիայի դեսպան Սերժ Սմեսովը, Հայաստանում Եվրահանձնաժողովի պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Ռաուլ Լյուցենբերգերը: Հարավայ...
27.10.2008
ԱԺ պետական-իրավական հարցերի եւ ֆինանսավարկային ու բյուջետային հարցերի  մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում հոկտեմբերի 27-ին շարունակվեցին 2009 թ. պետական բյուջեի նախագծի քննարկումները: Օրակարգում  «ՀՀ 2009 թ. պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագծում նախատեսված իշխանության օրենսդիր, գ...
Հարգանքի տուրք հոկտեմբերի 27-ի զոհերի հիշատակին
Հոկտեմբերի 27-ին Ազգային ժողովի այգու հուշաքարի մոտ տեղի ունեցավ հիշատակի արարողություն` 1999 թ. հոկտեմբերի 27-ի զոհերին նվիրված, որին մասնակցում էին ԱԺ փոխնախագահները, պատգամավորներ, աշխատակազմի անդամներ: Հիշատակի արարողությանը ներկա էին նաեւ հոկտեմբերի 27-ին զոհված ԱԺ նախագահ Կարեն Դեմիրճյանի կինն...

Special Representative of the European Union in the National Assembly
On October 27 RA NA President Mr Hovik Abrahamyan received the Ambassador Mr Peter Semneby, Special Representative of the European Union in the South Caucasus. The Ambassador of France presiding in EU Mr Serge Smesow, Ambassador Mr Raul Lutzenberger, Head of the delegation of the European Commission...
27.10.2008
Tribute to the Memory of the October 27 Victims
On October 27 at the memorial stone of the National Assembly a memorial ceremony was held dedicated to the victims of October 27, 1999, which attended the NA Vice-Presidents, MPs, members of the staff. The memorial ceremony attended the widow and the son of Karen Demirchyan, NA President, who died o...