Սեպտեմբերի 30-ի ԱԺ նիստում պատգամավորները երկրորդ ընթերցմամբ ընդունեցին «Համայնքային ծառայության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին», «Իրավական ակտերի մասին» ՀՀ օրենքում լրացում կատարելու մասին», «Տեղական ինքնակառավարման մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ ...
ՀՀ Ազգային Ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ստորագրել է որոշում, ըստ որի` Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն` ՀՀ նախագահի նախաձեռնությամբ, 2008 թ. հոկտեմբերի 2-ին, ժամը 18.30-ին կգումարվի ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ` ՀՀ նախագահի սահմանած օրակարգով:ԱԺ ԱՐՏԱՀԵՐԹ ՆԻՍՏԻ Օ...

На заседании 30 сентября депутаты НС во втором чтении приняли законопроекты и законодательные пакеты “О внесении изменений и дополнений в закон РА “О муниципальной службе”, “О внесении дополнения в закон РА “О правовых актах”, “О внесении изменений и дополнений в закон РА “О местном самоуправлении” ...
Председатель НС РА Овик Абрамян подписал решение о созыве, согласно 70-й статье  Конституции РА, по инициативе Президента РА, внеочередного заседания НС РА 2 октября 2008 г., в 18.30 часов, по определенной Президентом РА повестке дня. Повестка дня внеочередного заседания НСПослание Президента Р...